رییس جمهور غنی طالبان را مقصر اصلی حمله بر مراسم عروسی در شهر کابل میداند

comments 0

8 Views

هندوکش-کابل : رییس‌جمهور غنی در واکنش به حمله انتحاری بر یک مراسم عروسی در کابل با بیان این‌که امروز روز عزاداری است، تأکید کرده که طالبان نمی‌توانند خود را مقصر ندانند، آن‌ها زمینه تروریزم را در افغانستان فراهم می‌کنند.

محمد اشرف غنی امروز یک‌شنبه در چندین توییت پی‌هم در صفحه توییتر خود، ضمن محکوم کردن حمله انتحاری بر مراسم عروسی در جاده فیض محمد کاتب در مربوطات ناحیه ششم، خاطرنشان کرده که اولویت اصلی او در حال حاضر رسیدگی به خانواده‌های قربانیان این حمله است.

غنی افزوده است که به مقام‌های مربوط هدایت داده تا به مجروحان این حمله کمک فوری نمایند.

او این حمله را هدفمند خوانده و خاطرنشان کرده که فرمان دایر نمودن یک جلسه امنیتی اختصاصی را برای بررسی این رویداد و جلوگیری از چنین نقض امنیتی داده است.

رییس‌جمهور تاکید کرده است: “طالبان نمی‌توانند خود را مقصر ندانند، زیرا آن‌ها زمینه تروریزم را فراهم می‌کنند. امروز روز عزاداری است؛ از این‌رو تجمع تیم دولت‌ساز در خیمه لویه جرگه لغو گردیده است.”

در حالی رییس‌جمهور گروه طالبان را در این حمله انتحاری مقصر می‌داند که سهیل شاهین، سخنگوی دفتر قطر گروه طالبان در قطر دست داشتن در حمله انتحاری بر مراسم عروسی در کابل را رد و آن‌را محکوم کرده است.

در حمله انتحاری شب گذشته در کابل، ۶۳ غیرنظامی کشته و ۱۹۲ تن دیگر زخمی شدند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments