رییس جمهور غنی خواستار تحویل دهی عاملان ترور جنرال رازق از پاکستان شد

comments 0

115 Views

هندوکش _ کندهار: رییس جمهورغنی روز گذشته در نشستی با بزرگان ولایت کندهار گفته است که توطئه ترور جنرال رازق فرمانده پیشین پولیس کندهار در پاکستان طراحی گردیده است.
آقای غنی که در میان بزرگان کندهار در این ولایت صحبت میکرد از پاکستان خواست تا تروریستانی را که در شهادت جنرال رازق دست داشته اند برای محاکمه به حکومت افغانستان تحویل بدهد.
پیش از این معصوم استانکزی ، رییس عمومی امنیت ملی اگفته بود که فرد مهاجم بر جنرال رازق دقایقی پیش از حمله با افرادی در آن سوی خط دیورند مکالمۀ تلفنی کرده است.
پیش از این نیز حملات تروریستی دیگری در افغانستان صورت گرفته بود که مقامات کشور طراحی آنان را در پاکستان عنوان کرده بودند.
افغانستان همواره از پاکستانی ها خواسته است تا در مبارزه با گروه های تروریستی دولت افغانستان راهمکاری کنند و پناهگاه های امن این گروه ها را در پاکستان از بین ببرند.
رییس جمهورکشور در صحبت با بزرگان کندهار گفته است که برای ارجگذاری به شخصیت جنرال رازق، جاده هایی را در کابل و کندهار به نام وی مسما کرد.
همچنین رییس جمهور به جنرال رازق لقب «شهید آزادی» داد و مرکز تعلیمی پولیس کندهار را نیز به مرکز تعلیمی سترجنرال رازق مسما کرد.
باید گفت که؛ جنرال رازق از فرماندهان قدرتمند در جنوب کشور بود که هفته گذشته در داخل ساختمان ولایت کندهار از سوی یکتن از محافظان والی کندهار که گفته شد فرد نفوذی طالبان بوده است هدف تیراندازی قرار گرفت به شهادت رسید و طالبان مسوولیت این حمله را برعهده گرفته اند.
ننگیالی کوهنورد

Share this page to Telegram

Comments