رییس جمهور با شورای سراسری علمای کشور نشست مشورتی دایر کرد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل :رییس جمهور غنی شام روز یکشنبه ۱۴ جوزا در ارگ ریاست جمهوری نشست مشورتی را با اعضای شورای سراسری علمای کشور دایر نمود و از آنها تقاضا کرد که طرح ها و پیشنهادات شان را برای آوردن صلح و امنیت در کشور تهیه و به حکومت پیشکش نمایند.
در این جلسه مولوی عبدالسلام عابد ، مولوی سمیع الله ریحان و مولوی عطاالله لودین به نمایندگی ازعلما سخنرانی کردند.
آنها رویدادها و ناامنی ها را کار دشمنان مردم افغانستان دانسته و افزودند که دشمنان این سرزمین به نام اسلام مقدس اعمال ضد بشری را مرتکب می‌شوند و مردم بی‌گناه را هدف قرار میدهند.
آنان به تأمین صلح و ثبات سراسری در کشور تأکید کردند و از احزاب، نهادهای مدنی، سیاسیون، فرهنگ‌یان و همه اقشار خواستند تا برای تقویت وحدت ملی و همبستگی مردم تلاش نمایند.
سخنرانان با اشاره به حرکت های مدنی افزودند که مردم باید براساس یک میکانیزم خاص، خواست‌های شانرا با حکومت شریک سازند و اجازه ندهند که گروه های سودجو از اجتماعات مدنی و احساسات آنها به نفع خویش بهره برداری کنند.
در اخیر شورای علمای کشور از حکومت اعلام حمایت و پشیبانی کرده و پیشنهادات را جهت تأمین بیشتر امنیت شهروندان، حل مشکلات مردم، تأمین صلح و ثبات، آوردن اصلاحات سراسری و زدودن فساد از همه نهادها، استفاده از علما در رده های حکومتی، تداوم نشست با علمای کشور و …به رئیس جمهور مطرح کردند.
در عین حال محمد اشرف غنی در پیوند به رویدادهای اخیر در شهر کابل بر مجازات عاملان آن تأکید کرد. و وعده سپرد که هر چه زود تر در مورد کسانی که در وظایف شان سهل انگاری کرده اند تصمیم اتخاذ می گردد.
رئیس جمهور در ادامه افزود :«تنها راه ثبات، اسلام است و وحدت ما در اسلامیت ماست، زیرا در دین مبین اسلام؛ قوم، جهت و سمت مطرح نیست. وی اظهار داشت که باید بسوی یک صلح اجتماعی برویم تا از مشکلات موجود به خوبی بیرون شویم».
این در حالی است که خیمه تحسن در نزدیکی ارگ همچنان پابرجاست و معترضان خواستار به محاکمه کشانیدن مسئولان امنیتی اند.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *