رییس اجراییه طی یک سفر کاری عازم امریکا و کانادا شد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل:در خبرنامه ایکه از ریاست اجرائیه به نشر رسیده آمده است که جلالت‌مآب دوکتور عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، عصر امروز (دوشنبه، ۲۲ عقرب) در رأس یک هیأت بلندپایه، طی یک سفر کاری به کشورهای ایالات متحدۀ امریکا و کانادا رفت.

خبرنامه افزوده که ریس اجرائیه کشور در این سفر، با مقام‌های ارشد ایالات متحدۀ امریکا و کانادا، دیدار و ملاقات خواهند کرد.

بربنیاد خبرنامه دکتور عبدالله عبدالله ، همچنان با اعضای کنگره و مجلس سنای ایالات متحده دربارۀ وضعیت افغانستان و پیشرفت‌ها و چالش‌های حکومت وحدت ملی بحث و تبادل نظر خواهند نمود.

خبرنامه می افزاید که دوکتور عبدالله عبدالله در شماری از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی واشنگتن در خصوص وضعیت افغانستان و منطقه سخنرانی نموده و در سفرش به کانادا در «نشست بین المللی امنیتی هالیفاکس» اشتراک و سخنرانی می‌نماید.

قابل یادآوریست که، رییس اجراییه افغانستان بعد از سفر رسمی اش به کانادا به نیویارک خواهد رفت و در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دربارۀ قطعنامۀ سالانۀ سازمان ملل در پیوند به «وضعیت افغانستان» سخنرانی خواهند  کرد.

این در حالی است که بعد از روی کار آمدن حکومت وحدت ملی ریاست جمهوری و ریاست اجرایه در این تلاش اند که ذهنیت کشور های همسایه و جهان را در قبال سیاست شان علیه گروه های دهشت افگنی تغیر دهند!

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *