ریال مادرید 42 گول کمتر از سال پار

comments 0

5 Views

هندوکش _ ورزش: به نقل از آس، ریال مادرید سال ۲۰۱۹ را با ۴۲ گول کمتر نسبت به سال ۲۰۱۸ به پایان رساند. سفید پوشان در ۵۳ بازی ۱۰۰ گول به ثمر رساندند، این بدترین آمار برای این تیم در یک دهه اخیر بوده است. تیم مادریدی در سال ۲۰۱۸ در ۶۰ دیدار ۱۴۲ بار دروازه حریفان را باز کردند. مشکل این تیم در ضربه به سمت دروازه نیست (در آخرین بازی ‌شان در سال ۲۰۱۹ برابر اتلتیکو بیلبائو ۲۹ بار شوت زد) بلکه توپ‌ها از خط دروازه عبور نمی‌ کردند.
سفیدپوشان در پنج بازی از ۲۴ دیدار گذشته ‌شان نتوانستند گولزنی نمایند (پاری سن جرمن، اتلتیکومادرید، ریال بتیس، بارسالونا و اتلتیکو بیلبائو).
ریال مادرید در سال ۲۰۱۰ توانست ۱۳۰ گول در ۵۰ بازی به ثمر برساند. یک سال بعد تعداد گول‌هایش در ۶۰ دیدار به ۱۶۷ رسید. این تیم در سال ۲۰۱۲ در این تعداد دیدار ۱۵۶ بار دروازه حریفان را باز کرد. سال ۲۰۱۳ با ۱۵۶ گول در ۵۸ بازی برای سفید پوشان به پایان رسید. یک سال بعد در ۱۷۸ بازی ۶۳ گول به ثمر رساندند. مادرید در سال ۲۰۱۵ توانست در ۵۵ دیدار ۱۴۰ بار گولزنی نماید. این تعداد گول در سال ۲۰۱۶ با یک بازی کمتر به ۱۵۲ رسید. سفیدپوشان در سال ۲۰۱۷ در ۶۳ دیدار توانستند ۱۵۶ بار گولزنی نمایند و در نهایت در ۲۰۱۸ در ۶۰ بازی ۱۴۲ گول به ثمر رساندند.
با وجود چنین شرایطی زین الدین زیدان نگران نیست. سرمربی ریال مادرید گفت: ما به گول دست خواهیم یافت چون کار خود را به خوبی انجام می‌دهیم. به راحتی به زمین حریف می‌رسیم اما باید آرام باشیم.
یکی از دلایل اصلی افت ریال مادرید نبود کریستیانو رونالدو است. نخستین سالی است که ستاره پرتگالی در هر ۳۶۵ روز مادرید را همراهی نمی‌کند. کاهش متوسط گولزنی تیم مادریدی در یک دهه اخیر در نبود رونالدو کاملا قابل توجه است. از ۱۵۳ گول در هر فصل به ۱۰۰ گول رسیده است.
افزود بر این کهکشانی ها در دو بازی پیاپی نتوانستند گولزنی نمایند، اتفاقی که از سال ۲۰۰۶ به اینسو رخ نداده بود. در آن سال این تیم نتوانست دروازه آرسنال، ریال بتیس و والنسیا را باز کند.
در نبود رونالدو، کریم بنزما به گولزن مادرید تبدیل شد و توانست در این سال ۳۵ گول به ثمر برساند اما با ستاره پرتگالی فاصله دارد. رونالدو در آخرین فصلش برای مادرید ۴۲ بار گولزنی کرد. بهترین آمار کهکشانی ها در سال ۲۰۱۴ با ۱۷۸ گول به ثبت رسید. در آن سال تیم مادریدی فاتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها با هدایت کارلو آنچلوتی گردید.
آرش احساس

Share this page to Telegram

Comments