راه درمان معده دردی

comments 0

0 Views

مهم است خصوصا برای کسانی که از درد معده رنج میبرند!

نعناع درمانی است برای معده درد و دل پیچه، بعد از مطالعه پژوهش های بسیاری، اثر کلیدی نعناع بر درمان معده درد تایید شده است. نعناع با داشتن اثر ضد اسپاسم در دستگاه گوارشی، می تواند تاثیر سریع و محسوسی داشته باشد.

داشتن معده درد می تواند به غذای خورده شده و یا حتی داشتن استرس و نگرانی های ذهنی، مربوط باشد. دردی که مطمئنا هیچ کس تمایل ندارد از آن رنج ببرد و بدنبال راهی برای آرام کردن درد معده خود است. اگر از حالت تهوع و یا درد زیادی رنج نمی برید، لازم نیست به داکتر مراجعه کنید و با پیروی کردن از موارد زیر، می توانید خود را در خانه درمان کنید.

نعناع

روغن نعناع که عصاره ای از نعناع است، نیز برای درمان دردهای معده استفاده می شود، اما برای استفاده خانگی به کسانی که از معده درد رنج می برند، نوشیدن چای نعناع می تواند بهترین پیشنهاد باشد. باید توجه داشته باشید که تمام گیاهان دارویی برای معده درد خوب نیست و ممکن است باعث سوزش معده و تشدید درد شود.

نفس عمیق یا مراقبه

اگر شما تجربۀ سوزش و یا ناراحتی معده را دارید، شیوه آرام کردنش در مراقبه (Meditation) کشیدن نفس های عمیق است. پوهنتون  آلاباما در بیرمنگام انگلستان در مطالعاتش ثابت کرده است که با کشیدن نفس های عمیق، می تواند سوزش معده و احتمال اسید سازی معده را کاهش دهد.

زنجبیل

خیلی از ما شنیده ایم که زنجبیل راه حل مطمئنی برای حالت تهوع است، اما بهترین حالت زنجبیل، استفاده از زنجبیل طبیعی است. بسیاری از محققان آناستازیا در مقالات خود اعلام کرده اند که زنجبیل می تواند مشکلات صبحگاهی را با سرعت درمان کند. زنجبیل را می توان به نوشیدنی خود اضافه کرده و آن را با چای بنوشید.

حرکات کششی

برای تنظیم حالت تهوع خود می توانید بر روی گردن و کمر خود، حرکات کششی انجام دهید و آن را کنترل کنید. برای این کار باید سر خود را چون مار کبری بالا بیاورید و کمر خود را به سمت بالا بکشید. کوشش  کنید بدن خود را به بالا بکشید و چندین مرتبه نفس عمیق بکشید.

کیله

کیله  در مواقعی می توانند تسکین دهنده درد های معده باشد، بر طبق مقاله منتشر شده در مجله لانست، پودرکیله  می تواند ۷۵ درصد درد های معده را آرام کند. در طب سنتی، برای کسانی که رژیم های غذایی خاص تجویز می شود، ازکیله هم استفاده می شود تا بتوانند از مشکلات احتمالی معده، پیشگری نمایند.

بابونه

چای بابونه که همیشه بعنوان رایج ترین چای آرامبخش شناخته شده است، می تواند به سهولت دستگاه گوارشی را تحت فشار قرار دهد. از آنجایی که بابونه ضد اسپاسم و ضد التهاب می باشد به حالت تهوع و سوزش های سرِ دل کمک کند. بابونه به ناراحتی های معده ای کسانی که، معده درد های عصبی دارند، کمک کند.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *