رانی موکرجی

comments 0

0 Views

رانی در 21 مارچ 1978 در بمبئی چشم به جهان گشود.پدر او رام موکرجی و مادرش کریشنا موکرجی هستند و آن ها به جز رانی پسر دیگری هم دارند که راج نام دارد.

رانی در خانواده ای هنرمند پرورش یافت واز ابتدا , ورودش به این صنعت مشخص بود.به خصوص که به مرور مشخص شد که او چشمان جذاب و زیبا و لبخند دلنشین خانواده موکرجی را به ارث برده است.کاکا های او شومو و جوی موکرجی تهیه کننده و کارگردانان قدیمی بودند و کاجول , تانوجا , موشوی و شربانا افراد خانواده ی او هستند.

رانی از دوران کودکی عاشق سینما بود و در واقع یکی از سرگرمی های اصلی او دیدن فلم بود بخصوص فیلمهای راج کاپور.رانی در دبیرستان مانک جی کوپر در جوهر تحصیل می کرد.او همانند کاجول هیچ علاقه ای برای ادامه تحصیل نداشت و همانند دختر کاکایش هرگز موفق به اخذ دپیلم نشد.!

رانی بخاطر ترکیب صورت بانمک ونوع خنده ها و چشمهای زیبایش والبته نفوذ بی چون وچرای خاندانش در بالیوود خیلی سریع مورد توجه کارگردانان بزرگ قرار گرفت وپیشنهاد حضور در چند فلم را دریافت کرد.او سپس به مرکز فلمسازی هند ، بمبی نقل مکان کرد واز ان زمان دوران درخشان کاریش شروغ شد. رانی به جای آن که قهرمان فلم باشد قهرمان چهره اول فلم ها بود و این ماجرا از روی پرده سینما پشت دوربین هم سرایت کرده و بازار شایعات داغ شد. وهر روزه خبرنگاران وخبرسازان وی را به یکی از بازیگران نسبت می دادند که نمونه بارز ان بابی دئول و گویندا بودند .اما رانی تمامی شایعات را رد کرد .

رانی بسیار سخت کوش است وبطور کامل بر روی حرفه اش متمرکز است .اغلب اوقات نام او را بخاطر حضور در مراسم اکران اولیه فلمها ، مراسم خاص مانند جشنواره های فلم ،مراسم اهدای جوایز یا حضور در مراسم خیریه در اخبار می بینیم.خانه از اهمیت زیادی برای رانی برخوردار است. وی در سال ۲۰۰۶ خانه ای جدید در جوهوی هند خریداری کرد وکار طراحی دکوراسیون داخلی منزلش را به تونکیل خانا ، همسر اکشی کمار بازیگر سابق بالیوود واگذار کرد.رانی بشدت از حمام کردن متنفر است بطوریکه اگر بیکار باشد تا دوهفته حمام نمی کند . 65 در صد مردم هند طرفدار رانی هستند که او پس از شاهرخ با ۷۸درصد وسلمان با ۶۹ در صد در رتبه سوم محبوبترین هاست ولی در بین زنان در مقام اول می باشد.

رانی اولین فیلم خود را در سال ۱۹۹۶ با نام (سور و ساط عروسی راجا می آید) Raja Ki Aayegi Baraat بازی کرد که این فلم چندان مورد توجه مردم قرار نگرفت.

اما شروع محبوبیت رانی با فلم (غلام) Ghulam بود او در این فلم در کنار عامر خان قرار گرفت و با ارائه بازی بی نظیر توانست نظر مردم و کارشناسان را به خود جلب کند.

او سپس در فلم (داره یه اتفاقایی میفته) Kuch Kuch Hota Hai به عنوان نقش مکمل بازی کرد و علی رغم حضور ستارگانی مثل شاهرخ خان و کاجول در این فلم او توانست نقشی ماندگار از خود برجای بگذارد. درسال۲۰۰۱ درفلم گاهی خوشی گاهی غم حضور افتخاری داشت. رانی در کنار سلمان خان در فلمهای زیادی ایفای نقش کرده است که مهم ترین آنها (سلام برادر) Hello Brother ، (هر دلی که عاشق میشه) Har Dil Jo Pyaar Karega ، (یه وقت! عاشق نشی) Kahin Pyaar Na Hojaye و (دزدکی (یواشکی)) Chori Chori Chupke Chupke می باشند.

از دیگر فلمهای رانی می توان به(از حدش گذشتی (زیاده روی کردی)) Hadh Kar Di Aapne و(بریم عشق بازی کنیم) Chalo Ishq Ladaaye در کنار گوویندا ، (جوانمرد) Nayak در کنار آنیل کاپور ، (عقرب) Bicchoo در کنار بابی دئول ، (با من دوست میشی) Mujhse Dosti Karoge در کنار هرتیک روشن و اخیراً در فلم (رفته رفته) Chalte Chalte در کنار شاهرخ خان اشاره کرد.

رانی در سال ۲۰۰۴ در فلم (هم توم) و (یووا) و (ویر-زارا) شرکت کرد و برای همهٔ فلم ها کاندید شد ! رانی جایزه های جشنوارهٔ فلم فیر و… را گرفت او در هم توم با صیف علی خان و در ویر زارا با پریتی زینتا و شاهرخ خان و در فلم یووا با ابهیشک باچان همبازی شد و رانی در سال ۲۰۰۵ در فلم های زیادی ز جمله: بلک با امیتاب و بانتی اور , بابلی با ابیشک و امیتاب و…

Share this page to Telegram

Comments