رادمنش: خشونت ها در افغانستان کار شبکه حقانی است

comments 0

0 Views

هندوکش- کابل: معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در مصاحبه با صدای امریکا گفته است که در پشت خشونت های اخیر در کابل دست شبکۀ حقانی به همکاری نظامیان پاکستان است، اما آن را به نام داعش ختم می کنند.
جنرال محمد رامنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور می گوید، شبکه حقانی که از سوی امریکا یک شبکه هراس افگن شناخته شده است، حملات مرگبار را بر غیر نظامیان افغان تحت نام گروه تروریستی داعش انجام می دهد.
وی افزود، به اساس گزارش های استخباراتی ما، گروه داعش توانائی انجام حملات را در مرکز و روستاهای افغانستان ندارد، استخبارات منطقه در تلاش آن است تا داعش را در منطقه قدرتمند جلوه دهند.
وی در ادامه گفت، داعش هر چند در افغانستان حضور دارد، ولی نیروهای خارجی و افغان در عملیات های خویش این گروه را سرکوب نموده و ضربات کوبنده را به آن گروه وارد نموده اند.
او بدون نام بردن از کشور خاص می گوید که شماری از کشور های همسایه خواهان اینست که گروه داعش را در افغانستان قدرتمند و قوی نشان دهند.
گفتنی است که،در سال گذشته میلادی یک پایگاه مهم داعش در ولایت ننگرهار مورد هدف بزرگترین بم غیر اتومی امریکا قرار گرفت که در آن رویداد بیشتر از صد ها داعشی کشته شده و رهبری آنها در افغانستان از هم پاشید.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply