رئیس اجرائیه کشور طی سفر رسمی عازم کشورهای بلاروس و قزاقستان شد

comments 0

0 Views

 

هندوکش – کابل: قصرسپیدار با نشر خبرنامه ‌یی اعلام کرده است که آقای عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور در راس یک هیات بلند رتبه‌ی دولتی صبح امروز بنابر دعوت رسمی آندری کوبیاکوف، نخست وزیر بلاروس عازم منسک پایتخت آن کشور شد ، وی پس از آن به قزاقستان نیز می‌رود.
در خبرنامه قصر سپیدار آمده است که رئیس اجرائیه کشور در این سفر قرار است  با رییس‌جمهور، نخست وزیر و دیگر مقام‌های عالی‌رتبه‌ی کشور بلاروس دیدار کند و در مورد تقویت روابط و همکاری‌های دوجانبه میان افغانستان و بلاروس بحث و تبادل نظر خواهند کرد.
همچنان در جریان این سفر موافقت‌نامه‌ی ایجاد کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ، تجارتی و تفاهم‌نامه‌ی همکاری در عرصه‌ی قانون‌گذاری میان کابل و منسک به امضا خواهد رسید.
براساس خبرنامه آقای عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان از فابریکه‌های صنعتی- تولیدی شهر پایتخت بلاروس دیدار خواهد کرد و در خصوص همکاری دوجانبه در عرصه‌ی  صنعت و زراعت  با مقام‌های بلاروس گفتگو خواهند کرد.
پس از آن رئیس اجرائیه کشور به منظور اشتراک در نمایشگاه ۲۰۱۷ اکسپو عازم شهر آستانه پایتخت قزاقستان خواهد شد.
و با مقام‌های عالی رتبه‌ی قزاقستان درباره گسترش روابط دوجانبه میان افغانستان و قزاقستان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
در این سفر وزیران امور خارجه، عدلیه، تجارت و صنایع، زراعت، سرپرستان وزارت‌های اطلاعات و فرهنگ و معادن، معین وزارت اقتصاد، رییس دارالانشای شورای وزیران، رییس هیات عامل اتاق‌ تجارت و صنایع، سفیر افغانستان در مسکو و شماری از مشاوران ریاست اجراییه آقای عبدالله را همراهی می‌کنند.

توریالی سحر

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply