دیدار مارشال دوستم از خط عملیات نیروهای امنیتی در فاریاب

comments 0

31 Views

هندوکش- فاریاب: با ادامه افزایش حملات تروریستی طالبان در ولایت فاریاب، فرماندهی پولیس این ولایت اعلام کرده‌است که مارشال عبدالرشید دوستم از خط عملیات مشترک «شاهین ۱۱۷» در ولسوالی‌‌های چهارگانه اندخوی این ولایت دیدار کرده و خواهان تشدید حملات علیه طالبان شده‌است.
فرماندهی پولیس فاریاب در خبرنامه‌ای گفته‌است مارشال عبدالرشید دوستم با هیئت معیتی‌شان بعد از ظهر روز گذشته وارد ولسوالی چهارگانه اندخوی شده و از ساحات تصفیه شده و نیروهای مشترک امنیتی و دفاعی در خط نبرد شاهین ۱۱۷ بازدید کرده‌است.
پولیس فاریاب افزوده که آقای دوستم در این دیدار خواستار تداوم و تشدید عملیات علیه طالبان شده، تاکید کرده‌است که شاهراه شماره یک اندخوی، میمنه «هرچه سریع‌تر» به روی ترافیک ملکی و نظامی باز شود.
آقای دوستم در این دیدار همچنان از مردم، متنفذین، علما، جوانان و روشنفکران خواسته تا با نیروهای امنیتی و دفاعی برای رسیدن به آرامش نسبی و صلح دائمی، کمک و همکاری کنند.
به نقل از خبرنامه پولیس فاریاب غیب الله سادات فرمانده پولیس این ولایت وعده داده که مسیر شاهرا شماره یک فاریاب را به زودی از وجود طالبان پاکسازی می‌کنند.
عملیات مشترک نیروهای امنیتی تحت عنوان «شاهین ۱۱۷» در ولسوالی‌های چهارگانه اندخوی به هدف بازگشایی مسیر شاهراه شماره یک در فاریاب از دو ماه قبل آغاز شده‌است.
این در حالی است که به تاریخ ۱۰ میزان نقیب‌الله فایق والی فاریاب گفته بود که گروه طالبان حملات‌شان را در تمامی ولسوالی‌های این ولایت شدت بخشیده و نیروهای امنیتی شب تا صبح از سنگرهای‌شان دفاع می‌کنند.
عاطفه مصمم

Share this page to Telegram

Comments