دیدار رئیس جمهور و رئیس اجرائیه در قصر سپیدار

comments 0

0 Views

هندوکش _ کابل: رئیس جمهور محمد اشرف غنی و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، پس از تشکیل حکومت وحدت ملی برای نخستین بار در قصر سپیدار مقر ریاست اجرائیه دیدار کردند.
در خبرنامه ریاست اجرائیه آمده است: « رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان بعداز ظهر دیروز بمنظور وفات یکی از بسته گان رئیس اجرائیه به قصر سپیدار تشریف و غم شریکی خویش را با جناب داکتر عبدالله عبدالله ابراز داشته و به روح متوفا اتحاف دعا نمود» .
در خبرنامه آمده است: رئیس جمهور ضمن اتحاف دعا و ابراز تسلیت به رئیس اجرائیه از بخش های ریاست اجرائیه نیز دیدار نمود.
منابع از ارگ ریاست جمهوری می گویند، اختلافاتی که قبلاً میان رئیس جمهور و رئیس اجرائیه بمیان آمده بود؛ پس از چندین ملاقات رو در روی دو رهبر بسیاری از مشکلات حل و از اختلافات آنها کاسته شده است و این یک امید برای آینده افغانستان پنداشته می شود.
قابل یادآوریست که اختلافات و تنش های میان دو رهبر حکومت وحدت ملی همواره انتقاد های اعضای شورای ملی، بزرگان، سیاسیون و مردم را در پی داشته است ؛ اکنون دیده می شود که این اختلافات کمتر گردیده است.
این در حالی است که رئیس جمهور و رئیس اجرائیه در ملاقات های که در گذشته داشتند، توافق کردند که کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و ایجاد اختلافات کشور را به بن بست سوق می دهد، لازم است که در این مقطع زمانی دست به دست هم داده کشور و مردم افغانستان را از شرایط فعلی نجات دهیم.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *