دیدار رئیس جمهور غنی با رئیس ستاد ارتش پاکستان

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: رئیس جمهور محمد اشرف غنی با جنرال قمر باجوه رئیس ستاد ارتش پاکستان و هیئت همراهش در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفتگو کرد.
رئیس جمهور غنی پس از چاشت روز گذشته (9 میزان) با رئیس ستاد ارتش پاکستان دیدار و روی موضوعات امنیت منطقه، روابط دوجانبه، صلح و ثبات، مبارزه با تروریزم، تجارت و سایر موضوعات مرتبط به دو کشور بحث و گفتگو نمودند.
در خبرنامه ارگ آمده است: « در این دیدار هیئت پاکستانی تعهد سپرد که راستای مبارزه با تروریزم که تهدید مشترک می باشد، آماده است و از میکانیزم صلح به رهبری و مالکیت افغانها حمایت نماید».
در خبرنامه می افزاید « رئیس جمهورغنی تأکید کرد که تیم کاری دوجانب گام های بعدی را در سکتورهای مختلف بردارند تا چارچوب واضح همکاری همه جانبه بخاطر تأمین صلح و ثبات در منطقه تدوین و گام های عملی دراین راستا برداشته شود؛ وی بر ایجاد سیستم نظارتی و زمان بندی شده برای هریک از تعهدات طرفین تأکید نمود».
قابل یادآوریست که در اخیر هر دو جانب تأکید کردند که باید اسیر گذشته نشویم و با توجه به شرایط فعلی نیاز مبرم است تا برای آیندۀ مرفه به گونه جدی کار نمایم.
گفتنی است که این سفر در حالی صورت می گیرد که پس از اعلام استراتژی جدید امریکا در قبال افغانستان و جنوب آسیا، مقامات پاکستانی نگران و در سراسیمگی کامل به نظر می برند و در سدد جستجوی راه های حل برای بحران فعلی شان در سطح بین المللی می باشند.
عبید رادپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *