دو تن به اتهام قتل یک کودک در کابل محکوم به اعدام شدند

comments 0

2 Views

هندوکش-کابل :دادستانی کل اعلام کرده است که دو تن به اتهام ربودن و قتل یک کودک در کابل از سوی دادگاه ابتدایی محکوم به اعدام شده‌اند.

دادستانی کل روز گذشته با نشر یک خبرنامه گفته است که سمیع‌الله، یک کودک هفت ساله، در تاریخ ۱۳ ماه دلو سال ۱۳۹۷ خورشیدی، از حوزه دوازدهم شهر کابل ربوده شد و به قتل رسید.

این اداره خاطرنشان کرده که به دنبال این رویداد، این پرونده توسط دادستانی کل مورد بررسی قرار گرفت و پس از تحقیقات لازم و درخواست مجازات از جانب دادستان قضیه، به دادگاه فرستاده شد.

در ادامه، جلسه قضایی دادگاه ابتدایی در حضور طرفین قضیه و وکلای مدافع متهمان، به تاریخ ۱۲ سنبله سال جاری برگزار گردید و این دادگاه، دو متهم از ۶ متهم این پرونده به نام احمدالله و صفت‌الله را به جرم ربودن منجر به قتل به اشد مجازات(اعدام) محکوم کرد.

هم‌چنین دادگاه ابتدایی سه متهم دیگر این پرونده به نام‌های رفیع‌الله، راحت‌گل و محمدیار را به همین جرم، به ۳۰ سال حبس تنفیذی(زندان) محکوم به مجازات کرده است.

این در حالی است که به گفته دادستانی کل، دادستان قضیه، فیصله دادگاه مبنی بر اعدام احمدالله و صفت‌الله را تأیید و در سایر موارد بر حکم دادگاه اعتراض کرده است.

دادستانی کل خاطرنشان کرد که از سال ۱۳۹۵ -۱۳۹۷ خورشیدی، ۵۷۴ قضیه ربودن به شمول یک‌هزار و ۳۳ متهم و مظنون، از سوی ریاست دادستانی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی رسیدگی شده است. از این میان ۳۷ تن محکوم به اعدام و متباقی افراد، از شش ماه تا ۳۰ سال محکوم به زندان شده‌اند. حکم اعدام سه تن از این افراد نیز اجرا شده است.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments