در نتیجۀ تنش های میان گروهی یکی از قوماندانان مهم شبکه حقانی کشته شد

comments 0

0 Views

هندوکش – گردیز: نا وقت شب گذشته در دهکده روکیان ولسوالی زازی آریوب ولایت پکتیا از اثر اختلافات داخلی شبکه حقانی یکی از قومندانان مشهور این گروه در درگیری با طالبان کشته شده است.
یک منبع مؤثق به هندوکش گفت :« مشکلات باز هم بالای موضوع چگونگی روابط با روس ها و اجرای حملات انتحاری در ماه مبارک رمضان بود بحث از این جا آغاز شد که چرا شبکه حقانی حملات انتحاری را انجام می دهد و مسئولیت آن را داعش به عهده می گیرد و بعداً زد و خورد فزیکی بین طالبان و حیات میر قومندان شبکه حقانی صورت گرفت و در این میان طالبان مکمل یک شاژر مرمی را بالای حیات میر شلیک نموده و او را به قتل رساندند».
حیات میر باشنده منطقه روکیان قریه ملا فتح بود و روابط خیلی نزدیک با سراج الدین حقانی داشت.
یکتن از باشندگان محل در این باره می گوید:«طالبان منطقه “سره خطی”عصر روز گذشته به قریه ما آمدند و در یک اتاق با حیات میر نشستند و بعد از افطاری بین آنها و حیات میر جنجال و کشمکش به وجود آمد و قوماندان طالبان گفت که دهن حیات میر را بسته کنید و ما گمان کردیم که مزاخ می کنند اما به یکباره گی طالبان شلیک نمودند جسد سوراخ سوراخ حیات میر در همانجا باقی ماند و طالبان از محل رفتند ».
این در حالی است که چند روز قبل از این یک تن از قوماندانان باشنده منطقه تل ایالت وزیرستان پاکستان که وفادار به شبکه حقانی نیز به قتل رسید که در اوایل می گفتند از اثر پرتاب بم کشته شده است اما منابع دقیق می گویند که نامبرده عمداً به وسیله بم منفجر شده است.
گفته می شود در این اواخر مشکلات بین قوماندانان شبکه حقانی و طالبان افزایش یافته، که عمده ترین عامل آن نزدیکی شبکه حقانی و شورای کویته با روس ها و طرح حمله اخیر کابل در پاکستان و انداختن مسئولیت آن به داعش می باشد.
ابراهیم خوستې

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *