در مورد طبخ و استفاده تخم مرغ آنچه نمی‌دانید

comments 0

0 Views

تخم‌ مرغ منبع کامل از پروتئین، ویتامین و املاح ضروری برای بدن است ، تخم مرغ می‌تواند جایگزین یک وعده غذایی کامل باشد. تقریبا همه از دو روش جوش داده و یا سرخ کرده آگاهند و استفاده مینمایند ، اما در این گزارش روش‌های منحصر بفرد و جالبی برای طبخ تخم مرغ جمع آوری شده است که در ادامه متن به آن می‌پردازیم.

جدا سازی سفیده از زرده تخم مرغ:

برای جداسازی سفیده از زرده تخم مرغ بعد از شکستن تخم مرغ سفیده آن را بصورت آهسته از زرده جدا کنید و هر کدام را جدا ازهم در  درون ظرف شیشه‌ای گرد که مخلوط کردن در آن آسان باشد قرار دهید ابتدا سفیده تخم مرغ را خوب مخلوط کنید تا جایی که از سفیده تخم مرغ کف سفید تولید شود.

همچنین زرده تخم مرغ را نیز درون ظرفی دیگر مخلوط کنید تا جایی که به شکل یک مایع یک دست زرد رنگ و روان تبدیل شود بعد از آماده شدن زرده و سفیده تخم مرغ چه مخلوط چه جدا  از هم با توجه به میل شخصی خود، ترجیحا درون یک ظرف مسی ریخته و روی شعله ملایم قرار دهید تا به آرامی پخته و برای سرو آماده شود.
پختن تخم مرغ در آب:

برای پختن تخم‌مرغ کافی‌ست آن را درون ظرفی گذاشته و روی شعله گاز قرار دهید از زمان جوش آمدن آب، سپس ۱۰ دقیقه صبر کنید. در این زمان تخم مرغ کاملا پخته می‌شود. بعد از این مدت می‌توانید آن را سرو کنید.

تهیه تخم مرغ عسلی:

برای تهیه تخم مرغ عسلی کافی‌ست تخم مرغ را درون ظرف روی گاز قرار دهید و درون آن آب سرد بریزد. مقدار آب نباید زیاد باشد. سعی کنید آب مصرفی به اندازه‌ای باشد که تخم مرغ درون آن غوطه‌ور شود، تقریا مقدار آب چند ملیمتر از سطح تخم مرغ بیشتر باشد. شعله را زیاد کنید تا آب بجوش بیاید ۴ الی ۵ دقیقه بعد از جوش آمدن آب گاز را خاموش کنید و پس از چند دقیقه ظرف را از روی گاز بردارید. تخم مرغ عسلی شما آماده سرو کردن است.

تخم مرغ چند لایه ویک سان به شیوه کلاسیک :

ابتدا درون یک ماهی تابه نچسب که مخصوص سرخ کردن است یک قاشق غذا خوری مسکه اضافه کنید و روی گاز قرار دهید و سپس گاز را روشن نموده و آن را روی شعله متوسط بگذارید سپس تخم مرغ‌ها را شکسته و درون ظرفی خوب مخلوط کنید(تعداد تخم مرغ بستگی  به نیازتان دارد در اینجا 2 عدد تخم مرغ پیش بینی شده است) فقط دقت شود پوسته تخم مرغ وارد ماهی تابه نشود.

مقدار مرچ و نمک به دلخواه به آن اضافه کنید. بعد زرده و سفیده تخم مرغ را مخلوط کنید تا زمانی که مایع تخم مرغ به حالت جامد تبدیل شود  سپس کمی صبر کنید تا ورقی نازک از تخم مرغ روی ماهی‌تابه شکل گیرد بعد ماهی تابه را روی یک بشقاب بزرگ برعکس کنید و از خوردن  تخم مرغ چند لایه ویک سان به شیوه کلاسیک لذت ببرید.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *