درگیری مسلحانه بین دو فرمانده گروه طالبان بر سر قطع و قاچاق جنگلات در کنرها

comments 0

47 Views

هندوکش _ کنرها: یک منبع موثق در کنرها از درگیری های مسلحانه بین طالبان در ولسوالی غازی آباد این ولایت خبر می دهند.

این درگیری ها میان دو تن از فرماندهان طالبان بنام های قدر علی از قوم گجر و نصرالله سرتاج از قوم پشتون در درۀ هیلگل و درۀ خوکی ولسوالی غازی آباد به وقوع پیوسته که تا کنون بیش 4 تن از دو طرف کشته ، 3 تن دیگر زخم برداشته و راه عبور مرور بروی عابرین مسدود گردیده است.

منبع انگیزۀ درگیری میان دو گروه طالبان در ولسوالی غازی آباد را اختلاف بر سر قطع جنگلات در این ولسوالی عنوان نموده می گوید: افراد هر یک از دو فرمانده مذکور طالبان می خواهند جنگلات واقع در این لسوالی را قطع و به نفع خویش از آن استفاده و یا به پاکستان قاچاق نمایند که در نتیجه با هم درگیر شده و چندین تن کشته و زخمی گردیده است.

منبع می افزاید که : رهبری گروه طالبان تلاش دارد تا میان این دو فرمانده از اقوام پشتون و گجر آتش بس نماید اما هر دو طرف آتش بس را نپذیرفته و یک دیگر را متهم به خیانت و کشتار افراد خویش نموده اند.

این در حالی است که؛ پیش از این باشنده گان محل در ولایت های کنرها و نورستان از قطع جنگلات ارچه از سوی طالبان و قاچاق آن به پاکستان شاکی بودند و در این مورد از دولت افغانستان خواستار توقف این روند گردیده بودند.

گفتنی است که نورستان ، کنرها ، خوست و پکتیا از جمله ولایت هایی اند که دارای دارای جنگلات ارچه و جلغوزه می باشد و گروه طالبان از چندین سال بدینسو به شکل بیرحمانه این جنگلات قیمت بها را قطع و به پاکستان قاچاق می نمایند.

فرهاد شهرانی

Share this page to Telegram

Comments