دردسرهای مصرف شیرینی ها

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت –

همه ما کم یا زیاد درباره مضرات مصرف شیرینی ها می‌دانیم نباید در مصرف مواد غذایی شیرین افراط  شود اما بسیاری از افراد تصور می‌کنند خوردن شیرینی و شکلات ( کاکو . چاکلیت وغیره )فقط باعث چاقی و اضافه‌ شدن وزن می‌شود و به همین دلیل کسانی که با این مشکل روبرو نیستند، به راحتی استفاده کرده و میخورند .

بسیاری  از افرادی که به صورت ژنتیکی چاق نمی‌شوند و وزن‌شان چندان افزایش نمی‌یابد، با فکر آرام شیرینی و شکلات خورده و استفاده میکنند و تصور می‌کنند هیچ مشکلی یا خطری برایشان پیش نمی‌آید.

در حالی که این طرز فکر بسیار اشتباه بوده و این افراد باید بدانند با این‌که مصرف شیرینی موجب چاقی آنها نمی‌شود، اما در بدن‌شان به چربی تبدیل خواهد شد.

بنابراین مصرف شیرینی‌ها از یک طرف باعث چاقی و اضافه‌ وزن می‌شود، از سوی دیگر قند خون را افزایش می‌دهد و در کنار این‌ها باعث تجمع چربی در کبد(جگر )، بروز کبد چرب و بالا رفتن میزان چربی خون نیز می‌شود.

به گفته این کارشناسان ارشد تغذیه، بروز مشکلات قلبی ـ عروقی ناشی از مصرف بیش از حد شیرینی‌جات را نیز نباید نادیده گرفت؛ این مساله می‌تواند باعث لخته شدن خون در عروق شود و مشکلات تصلب شرایین را ایجاد کند.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

رمضان مبارک

Share this page to Telegram

Comments