داکتر عبدالله : کشور های همسایه باید وضعیت افغانستان را درک کنند

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل : در نشست ایکه به مناسبت روز مهاجر برگزار گردیده بود رئیس اجرائیه کشور روی بازگشت دواطلبانه مهاجرین تاکید کرد.
در نشست ایکه امروز حوالی 11 قبل از چاشت برگزار گردیده بود رئیس اجرائیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان از مهمانوازی کشور های همسایه در قبال مهاجرین افغان تشکری نمود و افزود که کشور های همسایه باید با در نظر داشت شرایط کنونی افغانستان با برگشت مهاجرین برخورد مناسب نماید.
عبدالله افزود که سال گذشته سال بود که افغانستان بیشترین مهاجرین خود را دوباره به آغوش خویش پذیرفت و حکومت در سدد این است که برنامه های ملی مانند میثاق شهروندی را راه اندازی نماید>
رئیس اجرائیه گفت که دو سال قبل بحران سراسری در کشور های اروپایی به رو آوردن مهاجرین به اروپا بیشتر گردیده بود که روی این مسایل با اتحادیه اروپا تفاهم صورت گرفته و از کشور های اروپایی خواهانیم تا تفاهمات ایکه صورت گرفته را در نظر بگیرند.
او مردم را مخاطب قرار داده افزود که ما در فکر فرد فرد هر تبعه افغانستان هستیم و به ما باید فرصت داده شود تا زمینه زندگی آبرومندانه را برای هر تبعه افغانستان و هر بازگشت کننده مساعد سازیم>
در ماه مبارک رمضان شرایط دشوار را مردم سپری مینماید از نهاد های امنیی کشور خواهانیم که در عملکرد قانون را مراعت کنند و از عطف توجه همکاران بین الملی را در سطوح مختلف تصمیم گیری خواهانیم.
داکتر عبدالله گفت توقوع مه از همکاران ما در حکومت و تمام نهاد های حکومتی این است که با پدیده ها حاشیوی نگاه نکند. کتمان واقعیت های اعتماد میان مردم و حکومت را صدمه میزند.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *