داعشیان کی ها اند و دنبال چه هستند؟

comments 0

0 Views

دفتر حمایت از کودکان یک نهاد غیر دولتی بین‌المللی است که در ۱۲۰ کشور جهان از سال ۱۹۱۹ تاکنون فعالیت دارد و این نهاد در افغانستان فعالیت های خود را از سال ۱۹۷۶ تاکنون آغاز کرده است.

این نهاد اکنون در ۱۶ ولایت کشور مصروف فعالیت می باشد و به گفته مسئولان نهاد مذکور حدود ۷۰۰ هزار کودک تحت پوشش نهاد خیریۀ مذکور در افغانستان قرار دارند.

گروه تروریستی داعش به ادامۀ حملات مرگبار خویش بالای افراد ملکی و کودکان در سراسر نقاط جهان این بار بالای یک دفتر ساحوی موسسه حمایت از کودکان در شهر جلال آباد ولایت ننگرهار حمله نمودند که منجر به کشته شدن 4 تن و نیز زخم برداشتن 24 تن دیگر گردید.

گروه تکفیری داعش که پیش از این نیز به قتل و کشتار مردم ملکی و کودکان در سراسر جهان و افغانستان دست زده بود این بار بصورت مشخص یک مرکز ویژه را که به خاطر رسیده گی به مشکلات کودکان در سطح جهان مصروف عرضۀ خدمات بشر دوستانه می باشد را هدف قرار داد.

اما پرسش این جاست که هدف از انجام این چنین حملات از سوی گروه داعش و سایر گروهگ های دیگر چیست و با انجام این همه دهشت و کشتار دنبال چه هستند؟

از دید من پاسخ این جاست که گروه تکفیری داعش هیچ ربطی با دین مقدس اسلام ندارد و واقعیت امر این است که این گروه تروریستی ساخته ، پرداخته استخبارات جهان می باشد و به دلایل زیر دست به انجام اعمال تروریستی میزند.

  • بدنام سازی دین مقدس اسلام: دین مقدس اسلام که بهترین وکامل ترین دین ها می باشد با گذشت هر روز جهانیان با تحقیق در مورد این دین آسمانی به این نتیجه می رسند که تنها دینی که سبب رستگاری انسان ها در دنیا و آخرت می گردد اسلام عزیز می باشد و همه روزه شماری از پیروان سایر ادیان به اسلام می گرایند به همین دلیل استخبارات جهانی و در رأس دشمنان اسلام در سدد بدنام سازی اسلام برآمده و دست به ایجاد گروه های دهشت افگن و افراطی می زنند.
  • ازدیاد روز افزون جمعیت: نفوس انسان ها در روی زمین به شدت در حال افزایش است و قرار برآورد دانشمندان محیط زیست اگر جلو این افزایش سریع جمعیت در جهان گرفته نشود تا چند سال آینده خطر نابودی زمین متصور است به همین دلیل استخبارات بزرگ جهانی این چنین گروه ها را ایجاد و تمویل نموده اند تا باشد به هر نحوی که باشد جلوگیری از ازدیاد نفوس انسان ها در روی زمین شوند که راه اندازی این پروژۀ آنها تا حدودی به ثمر نشسته است و کشته شدن صدها هزار انسان در مناطق مختلف جهان مانند: سوریه ، عراق ، میانمار ، لیبیا ، مصر ، سودان و غیره نمونه هایی از این استراتیژی استخبارات متخاصم نسل بشر می باشد.
  • قاچاق مواد مخدر و فروش اسلحه: یکی از پر در آمد ترین راه ها برای تقویت بنیه ئ مالی اسکتبار جهانی قاچاق مواد مخدر و فروش اسلحه می باشد بناءً استخبارات متخاصم جهانی با دامن زدن جنگ ها و پرورش گروه های تروریستی در سطح جهان از یکسو زمینه کشت و قاچاق مواد مخدر را مهیا می سازند و از این مدرک میلیاردها دالر را به جیب می زنند ، از جانب دیگر سلاح و مهمات خویش رابالای دولت های جهان غرض دفاع از هراس افگنان و نیز بر عکس برای تروریستان بخاطر کشتار مردم جهان خواه ، کودک ، جوان ، پیر ، زن ، مرد ، مسلمان و یا کافر به فروش می رسانند.

آنچه به صورت فشرده گفته آمدیم به این نتیجه میرسیم که گروه داعش پابند هیچ نوع اصول در جهان نیست و قطعاً هدف آن کشتار افراد و بر آوردن اهداف باداران این گروه می باشد زیرا برای این گروه تفاوت بین کشتن یک مسیحی و یک مسلمان وجود ندارد تنها و تنها هدف این گروه کشتار انسان ها و قلع و قم آنها می باشد هرگاه در بعضی از موارد داعشیان یک فرقۀ خاص را آماج حملات خود قرار می دهد تنها هدف آن دامن زدن آتش نفاق بین ادیان و مذاهب مختلف در جهان می باشد.

در شرایطی که این گروه هراس افگن در ننگرهار به یک مرکز حمایت از کودکان که تنها هدف آن حمایت و رسیدگی به کودکان جنگ زدۀ افغان می باشد حمله می کند نشان دهندۀ آن است که دیگر در قاموس باور های این گروه چیزی غیر از کشتار نوشته نشده است.

با آن که حمله بر دفتر حمایت از کودکان در ننگرهار واکنش های ملی ، جهانی و سازمان های بین المللی را در پی داشت اما باید گفت که محکوم کردن های خشک راه بجایی نمی برد بهتر است نهاد های جهانی بالای قدرت های بزرگ دنیا مانند امریکا فشار وارد کنند تا بصورت جدی و صادقانه در کار نابودی و ریشه کن ساختن این گروه ها در سراسر جهان پیکار نمایند در غیر آن  همه روزه شاهد ماتم در خانه و کاشانۀ انسانها در سراسر زمینی که در آن نفس می کشیم خواهیم بود.

نگارنده : پوهاند استاد عارف نظری

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *