خیمۀ تحصن کننده گان در کابل برچیده شد

comments 0

0 Views

هندوکش – کابل: پس از گذشت هفده روز خیمه تحصن کننده گان واقع چهار راهی ذنبق وزیر اکبر خان، شب گذشته برچیده شد.
شب گذشته زمانی درگیری میان پولیس و معترضان صورت گرفت که پولیس از معترضان خواست تا خیمه را خالی کنند که متعاقباً درگیری میان پولیس و معترضان رخ داد.
این در حالی است که سه هفته قبل نیز درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی رخ داده بود که در نتیجه درگیری ها تعدادی کشته و زخمی بجا گذاشت.
معترضان خیمه تحصن را در چهار راهی ذنبق از 17 روز بدینسو بر پا کرده که راه های منتهی به چهار راهی مسدود شده بود.
بنابر گزارشات واصله، در نتیجه درگیری معترضان و پولیس دستکم دوتن از معترضین کشته و 8 تن دیگر آنان زخمی گردیده اند، مگر مقامات حکومتی در این زمینه بصورت رسمی ابراز نظر نکرده اند.
در حال حاضر خیمه معترضان از ساحه بر چیده شده، اما حضور پولیس در کوچه های شهرنو بنابر دلایلی، که مبادا متعرضان دوباره خیمه تحصن را بر پا کنند.
راه هایی که به شفاخانه ایمر جنسی منتهی می شود به سبب افراشتن خیمه معترضان و کانتینر های حکومت بر روی مریضان ، مریض داران و عابرین مسدود میباشد.
در خبرنامه منتشر شده از سوی ارگ آمده است که رئیس جمهور از معترضان خواسته است تا خواستهای شان را از طریق گفتگو با حکومت حل و فصل نمایند.
پولیس میگوید ما نخست از گاز اشک آور و اطفائیه بالای معترضان استفاده کردیم اما در مقابل معترضان بالای ما سنگ پرتاب کردند، در نتیجه شلیک گلوله و در گیری آغاز شد.
این کشمکش ها در حالی صورت می گیرد که پس از حمله موتر بم در چهار راهی ذنبق بعضی از شهروندان کشور در کابل راهپیمائی کردند و سپس این راهپیمائی به خشونت کشانیده شد که در نهایت تعدادی از معترضان کشته و زخمی گردیدند.
به تعقیب آن مظاهره چیان در نقاط مختلف شهر کابل خیمه های تحصن بر پا کردند و ارگ نیز بعضی از جاده ها را به وسیله کانتینرها مسدود نمود که منجر به راه بندان شدید در پایتخت گردید.
سپوژمې پوپلزې

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply