خوراکی که مثل وایتکس پوست را سفید و روشن می کند

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

آب کچالو التهاب، سوزش، خارش، جوش، زخم و کبودي را کاهش مي دهد.

به مدت ۲ هفته هر روز، آب ۲ تا ۳ عدد کچالو متوسط را بخورید بدون اين که در برنامه غذايي يا برنامه زيبايي تغييري ايجاد کنید آب به دست آمده را بايد خوب مخلوط کنید و پس از گرفتن بلافاصله مصرف کنيد. متخصصان پوست، معتقدند مصرف آب کچالو مفيد است.

مايعات براي حفظ سفتي و خاصيت انعطاف پذيري پوست لازم است. علاوه بر آن به گفته متخصصان، کچالو داراي ميزان زيادي آنتي اکسيدان از جمله پلي فنولز طبيعي است که نوعي ريز ماده مغذي محسوب مي شود و در بسياري از گياهان يافت مي شود.

ادله زيادي نشان مي دهد که، کچالو نقش مهمي در عملکرد سلول و کاهش عفونت دارد.هرچه کچالو تازه تر باشد، ميزان مواد مغذي و ويتامين C آن بيشتر است. کچالو حاوي ويتامين B6 نيز است. پوست کچالو هم سرشار از ويتامين ها و موادمعدني است، بنابراين کچالو را با پوست مصرف کنيد. از استفاده کچالو سبز يا جوانه زده پرهيز کنيد زيرا سمي است.

براي از بين بردن جوش ها

مي گويند، آب کچالو التهاب، سوزش، خارش، جوش، زخم و کبودي را کاهش مي دهد، مي خواهید چند جوش سمج را از بين ببرید اما نميدانید چگونه؟

پالپ کچالو را با آب ليمو مخلوط کنید و روي قسمت هاي موثر قرار دهید بعد متوجه میشوید که جوش روي صورت، نيم ساعت پس از استفاده از اين روش کوچک تر شده است قرار دادن برش هاي کچالو به جاي پالپ کچالو موثر تر است.

ماسک براي از بين بردن پف زير چشم

به ندرت دچار پف زير چشم مي شوم اما چشم هايم خسته است و سياهي دور چشم و بيني ما ديده مي شود، بنابراين هر شب برش هاي کچالو را روي چشم ها قرار دهید پف چشم به علت باز شدن رگ هاي کوچک خوني به وجود مي آيد. آب کچالو خاصيت تسکين دهنده و سرد کننده دارد. با سرد کردن دور چشم ها، رگ هاي خون در پوست منقبض مي شود؛ اما به علت نشاسته اي که دارد هنگام استفاده از آن مراقب باشيد داخل چشم نرود.

کچالو حاوي آنزيمي است که به عنوان سفيد کننده طبيعي عمل مي کند و باعث روشن شدن پوست مي شود. به مرور زمان لکه هايي که بر اثر نور خورشيد به وجود مي آيد و قسمت سياه دور چشم، کم رنگ مي شود. به گفته متخصصان پوست براي نتيجه گرفتن از اين روش، نياز به زمان است .

براي از بين بردن خط هاي دور چشم از کچالو رنده شده استفاده شود.

کچالو رنده و مخلوط شده با آب يک عدد ليمو را به صورت تان مالیده و برای ده دقيقه بمانید. حس خوبي مي دهد. جمع شدن پوست را مي توانم احساس کنم. اما آيا واقعاً چين و چروک هاي اطراف چشم ها را از بين مي برد؟

ويتامين C از پوست در برابر آسيب هاي محيطي محافظت مي کند آنتي اکسيدان موجود در کچالو ، راديکال هاي آزاد را جذب مي کند و مانع فعاليت مي شود راديکال هاي آزاد با آسيب رساندن به سلول ها باعث پيري پوست مي شود، هر چند که شايد ويتامين C و آنتي اکسيدان به اندازه کافي اثرگذار نباشد. با اين روش اگرچه تمام مشکلات پوست تان برطرف نمیشود اما احساس مي کنید پوست تان جمع و نرم شده است.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments