خانم اصیلا وردک عضویت کمیشنر کمیسیون حقوق بشر سازمان همکاری‌های اسلامی را کسب کرد

comments 0

37 Views

هندوکش- کابل: وزارت امور خارجه می‌گوید که افغانستان به نمایندگی از گروه کشورهای آسیایی توانست عضویت کمیسیون مستقل حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی بدست آورده‌است.
این وزارت بانشر خبرنامه‌ای بروز (یک‌شنبه، ۹ قوس) گفته‌است که عضویت افغانستان از طریق انتخابات که در حاشیه چهل‌وهفتمین نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی، حاصل شده‌است.
براساس اعلام وزارت امور خارجه، این نشست در شهر نیامی، پایتخت کشور نایجیر برگزار شده‌بود و افغانستان به نمایندگی از گروه آسیا، توانست عضویت این کمیسیون را کسب کند.
همچنان این وزارت علاوه کرده‌است که به نمایندگی از افغانستان، خانم اصیلا وردک به حیث کمیشنر کمیسیون حقوق بشر سازمان همکاری‌های اسلامی انتخاب شده‌است.
گفتنی است که از میان نامزدان گروه آسیایی، کشورهای افغانستان، ترکیه و ایران به ترتیب، باگرفتن بیشترین آراء، موفق به کسب عضویت کمیسیون مستقل حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی، برای دوره سال‌های ۲۰۲۱ الی ۲۰۲۴ شدند.
کمیسیون مستقل حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی یک نهاد مستقل کارشناسی با ظرفیت مشوره‌دهی است که در سال ۲۰۱۱ در جریان اجلاس یازدهم سران کشورهای اسلامی تصویب و در سال ۲۰۱۷ آغاز بکار کرد.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments