حکمتیار: عاملان حمله کابل پابند دین اسلام نه بلکه مزدوران بیگانه‌ها استند

comments 0

0 Views

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان در سخنرانی دیروز جمعه ۱۲ جوزا در پیوند به حمله روز چهارشنبه در وزیر اکبر خان کابل گفت این تصور غیر منطقی است که بعضی از افراد فکر می‌کنند که با انجام اعمال دهشت افگنانه به بهشت میروند.
حکمتیار افزود که دین اسلام حتی قتل کافر غیر محارب را جواز نمی داند،وی در ادامه گفت : «کسانی که این نوع حملات را راه اندازی می کنند دردل های شان قلب نه بلکه سنگ است و در سر شان مغز نه بلکه زهر وجود دارد».
این نشست آقای حکمتیار در حالی انجام می شود که شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان از واکنش نشان ندادن آقای حکمتیار به این حمله در دو روز گذشته از وی به شدت انتقاد می کردند.
رهبر حزب اسلامی که در یک اجتماع زنان سخنرانی می‌کرد در بارۀ حقوق زن نیز حرف زد و گفت که رسم و رواج های نا پسند حقوق خانم ها را پامال کرده و حتی از حق انتخاب همسر در زندگی محروم اند.
این در حالی است گلبدین حکمتیارحدود یک ماه قبل پس از امضای توافقنامه صلح به کابل آمد و از جمله رهبران تندرو جهادی کشور می باشد که همواره دیدگاه‌ و برخوردش در مورد زنان از طرف نهادهای حقوق بشری و فعالان حقوق زنان مورد انتقاد بوده است.

عبید – راتپور

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *