حملۀ خونین پکتیا در کویته طرح ریزی شده بود

comments 0

0 Views

هندوکش – پکتیا: یک منبع امنیتی به شرط افشا نشدن نامش به خبرنگار هندوکش گفته است که حمله خونین ولایت پکتیا در کویته پاکستان طرح ریزی شده بود.
منبع می افزاید: حمله روز گذشته بالای ولایت پکتیا و حمله بالای مهمان خانه والی کندهار در ماهای گذشته، در مدرسه مولوی احمد کندهاری واقع بغرارود کویته طرح ریزی شده بود و افراد انتحاری آن نیز در همین مدرسه آموزش دیده بودند.
منبع افزود: یک تن مهاجم انتحاری که در مربوطات ولسوالی سروبی کابل قبل از اجرای حمله از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود و از وی تحقیقات ادامه دارد، گفته است که پس از جذب در این شبکه تمام مراحل آموزش خویش را در مدرسه عبدالله کندهاری سپری نموده است.
منبع می گوید: حمله مرگبار روز گذشته در پکتیا که در آن نزدیک به 110 تن کشته و زخمی گردید که اکثریت آنان را افراد ملکی تشکیل میداد.
از سوی مردم محل می گویند که نه تنها فرماندهی پولیس، بلکه مساجد، لیلیه محصلین و ده ها منازل مسکونی افراد ملکی در این حمله ویران شده و خسارات مالی بالغ بر میلیون ها افغانی بر مردم ملکی وارد گردیده است.
قابل یادآوریست که گروه طالبان مسئولیت این حمله وحشت ناک را بر عهده گرفته اند.
گفتنی است که مدرسه احمد کندهاری در منطقه بغرارود چمن پاکستان در فاصله صد متری یک مرکز نظامیان پاکستان قرار دارد؛ این مدرسه بعد از جلب و جذب جوانان، آنان را به آی اس آی پاکستان تسلیم میکند.
گزارش ها می رسانند که سازمان استخبارات پاکستان پس از تکمیل مراحل آموزش های نظامی (آی اس آی) در مقابل هر فرد انتحاری و هراس افگن به مدرسه یاد شده دو میلیون کلدار پاکستانی پرداخت می کند و مهاجمان انتحاری از سوی آی اس آی توسط شبکه حقانی به افغانستان فرستاده می شوند تا اهداف شان را در این کشور پیاده کنند.
سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply