حمله گروهی طالبان برولسوالی علی آباد با کشته شدن ۴۲ طالب دفع شد

comments 0

2783 Views

هندوکش- کندز: یک منبع امنیتی از ولایت کندز که نخواست نامش گرفته شود گفت، که طالبان جمعه شب، ۲۸، سنبله، بر بخش‌های از ولسوالی علی‌آباد و خان‌آباد این ولایت حمله کرده‌اند.
به گفتۀ منبع، جنگجویان گروه طالبان روستاهای مدرسه، خیلی‌گدا ،قاسم‌علی و عرضبیگی ولسوالی علی‌آباد این ولایت بالای پاسگاه های نیروهای ارتش حمله کردند .
منبع افزود که طالبان دو پاسگاه نیروهای امنیتی را در روستای مدرسۀ این ولسوالی آتش زده‌‌اند. به گفتۀ او، در پی این درگیری‌ها، یک سرباز پولیس کشته شده و سه دیگر آنان زخمی شده‌اند که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی علی‌آباد هنوز هم ادامه دارد.
عبدالهادی نظری، سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر با تائید این خبر می‌گوید که حملۀ طالبان به ولسوالی علی‌آباد کندز عقب زده شده است. به گفتۀ او، در پی حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، ۲۰ تروریست طالبان کشته شده و ۱۵ تن دیگرشان زخمی شده‌اند.
سخنگوی این قول اردوی افزود که نیروهای امنیتی یک قرارگاه طالبان را در ولسوالی دشت‌ارچی این ولایت نیز مورد حمله هوایی قرار داده‌اند. بر اساس گفته‌های او، در این حمله، ۴ طالب به‌شمول یک شهروند پاکستانی به‌نام اسدالله کشته و ۳ تن دیگرشان زخمی شده‌اند.
او افزود که در پی این حمله، یک قرارگاه ،یکعراده موتر و چندین پایه کمپیوتر جنگجویان گروه طالبان تخریب شده و یک عراده موتر نوع تیوتا و یک عراده اسکواتور که برای تخریب جاده‌ها از آن استفاده می‌شده است، به دست نیروهای امنیتی افتاده است.
نجیبه سروری

Share this page to Telegram

Comments