حملات خونین کابل ، در پاکستان پلان شده بود ! (گزارش تفصیلی)

comments 0

0 Views

هندوکش – کویته :ساحه ای بنام رحمان کهول در شهر کویته واقع است که اکثریت باشندگان آن در مناطق دور افتاده زندگی دارند و از قوم اچکزی می باشند و در سال های اخیر پاکستان متوجه شده و معولاً از این منطقه بیشتر غرض طرح حملات دهشت افگنانه استفاده می کنند.
در منطقه کوچک رحمان کهول با آن که مدرسه مولوی احمد کندهاری شأن و شوکت بزرگی ندارد اما آنچه در این محل ظاهراً معمولی بصورت مخفیانه جریان دارد خیلی حیرت بر انگیز و تعجب آور است.
حملات خونین پی در پی در کابل نیز از همین جا و در همین مدرسه طرح ریزی شده بود که این معلومات را اداره استخبارات افغانستان هم تائید کرده است.
ریاست امنیت ملی در خبرنامه ای نوشته است که:«دیروز در کابل بیشتر از 20 فرد تروریست دستگیر گردیده است ، یکتن از آنها فردی است که می خواست مانند سه انتحاری دیگر خود را در مراسم جنازه پسر محمد علم ایزدیار منفجرسازد که موفق نشد و از سوی مؤظفین این ریاست دستگیر گردید،این فرد و شش تن دیگر در تحقیقات پذیرفته اند که در مدرسه مولوی احمد کندهاری واقع کویته پاکستان آموزش حملات تروریستی و دهشت افگنی را فرا گرفته اند».
اما از جانب دیگر یک تن عالم دینی در منطقه رحمان کهول که شناخت دقیق و روابط نزدیک با مدرسین این مدرسه مولوی احمد کندهاری دارد به هندوکش گفته است :«در این اواخر به این مدرسه آن قدر تمرکز پاکستان زیاد شده است که حتا چندین بار مسئول این مدرسه با کرنیل طارق رئیس آی اس آی در کویته دیده شده است».
نامبرده می گوید:«کرنیل طارق مسئول آی اس آی در کویته است ، پروژه های سِرِی را در افغانستان و ایران به پیش می برد ، حملات را به وسیله طالبان در افغانستان انجام می دهد و تاحدی شخص نزدیک به شبکه حقانی است که با رهبر شبکه حقانی مولوی سراج الدین که در محل ما به خلیفه صاحب مشهور است همواره نشست و برخاست دارد».
وی افزود:«من برای شما با استناد گفته می توانم که تمرکز پاکستان بالای این مدرسه بخاطری زیاد شده است که این مدرسه بیشترین انتحاری ها را به شورای کویته نه ، بلکه به شبکه حقانی می دهد، به همین علت تمرکز کرنیل طارق و سایر افسران استخبارات به این مدرسه بیشتر شده است و موضوع دیگر این که تشکیلات محلی آی اس آی از مردمان محلی مخصوصاً پشتون ها خالی شده و جای آن را دیگر پنجابی ها مانند کرنیل طارق پر کرده اند».
این منبع گفت:«وضعیت مدرسه مولوی احمد خیلی خراب بود حتا در چندین ماه معاش اندک هم برای استادان مدرسه داده نمی شد مگر پس از حملات در ولایت کندهار معلوم می شود که مدرسه از لحاظ اقتصادی قوی تر گردیده است».
اما چرا به این مدرسه تمرکز بیشتر است؟
یکتن از مدرسین ، مدرسه مولوی احمد کندهاری به شرط افشأ نشدن هویت اش به هندوکش گفت : « در واقع نزد ما نوجوانانی از ولایات جنگ زده جنوبی افغانستان می آیند که به گونه ای از امریکایی ها وحکومت افغانستان خسارت دیده اند پس هنگامی که ما آنها را آموزش های فدایی می دهیم به زودی آماده می شوند، به همین علت طرفداران حملات فدایی در مدرسه ما زیاد می باشد».
این منبع افزود:« در اوایل به شمول خودم بسیار زیاد مردم متوجه نبودند زیرا این جا اطفال بسیار خورد سال آورده شده بود،حتا کودکانی هم بودند که نام پدر خود را درست نمی دانستند البته این داستان قبل از سال 2015 است مگر حالا همه آنها جوان شده اند، آنها نه تنها این که آموزش های دینی را در این جا فرا می گیرند در یکی از مراکز بزرگ نظامی پاکستان که در همین نزدیکی ها واقع است تمرینات نظامی را نیز فرا می گیرند».
منبع علاوه کرد پس از تربیت یک فرد فدایی در این مرکز مبلغ ده لک کلدار برای مدرسه پرداخته می شود.
گفتنی است که بر علاوه مدرسه مولوی احمد کندهاری در کویته به تعداد صد ها مدرسه غیر رسمی در سراسر پاکستان و جود دارد که در آن نه تنها این که آموزش های دینی داده می شود بلکه در آنها سربازگیری برای طالبان ، شستشوی مغزی نوجوانان نیز صورت می گیرد و نیز دهشت و وحشت های کنونی را در افغانستان جنبه شرعی و دینی می دهند.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *