حملات تروریستان وجهه دینی ندارند

comments 0

0 Views

اخیراً امام کعبه گفته است که گروه ها و افراد صلاحیت صدور فتوا را ندارند و باید دولت های اسلامی پیرامون موضوعات فتوای صادر نمایند. به نظر می رسد که صبر امام کعبه از این همه کشتن ها لبریز شده است، گروه های تبهکار و جنایت پیشه به خاطر توجیه رفتار های ناشایست خویش مخالفین خود را تکفیر نموده و قتل آن ها را جایز می شمارند.

طالبان، داعش، بوکوحرام و سایر گروه های افراطگرا و تروریست همواره فعالیت های ضد دینی و انسانی خویش را در راستای دفاع از اسلام عنوان نموده و مخالفان سیاسی خویش را کافر خوانده و فتوای مرگ شان را صادر می نمایند چنانچه هزاران انسان در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، لیبیا و … از سوی این جنایتکاران تیرباران شدند و یا گردن زده شدند. این گروه های تکفیری و تروریست در محلات عامه، مساجد، زیارتگاه ها، شفاخانه ها و جاده ها حملات تروریستی، تهاجمی و انتحاری خویش را سازمان دادند و ده ها انسان مسلمان را به شهادت رساندند حمله بر مسجد الزهرا، مسجد جوادیه، مساجد امام زمان، مسجد خواجگان و … حین برپایی نماز و کشتار بیرحمانه نمازگزاران نمونه های بارزی اند که به عنوان نمونه تنها در سال جاری در افغانستان اتفاق افتاده است و این همه جنایت های که همه آن ها ظاهراً تحت عنوان دفاع از ارزش های دینی و باور اینکه قربانیان مباح الدم اند و باید کشته شوند، صورت گرفته است از این رو است که این همه بی رحمی ها در کشور های اسلامی به ویژه در افغانستان جاری است.

عده از فرصت طلبان و دشمنان دین افراد را فریب می دهند، کودکان را تربیه می کنند و به آن ها باورانده می شوند که انتحار یک امر مشروع است و کشتن انسان ها جواز شرعی دارد و آن ها وظیفه دارند که مردم را به قتل برسانند به تأسی از همین باور و عقیده است که دیروز کودک 13 ساله خود را در میان جمعیت ملکی در ساحه وزیراکبرخان انفجار داد و چندین انسان بی گناه را به خون غلطاند.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که همه علمای دینی به پیروی از امام کعبه، صدای خود را در برابر این همه بدعت ها و جنایت ها بلند کنند و به مردم آگاهی دهند که رفتار افراطیون مذهبی و تروریستان وجهه دینی ندارند، آن ها صلاحیت قتل و کشتار انسان ها را ندارند بلکه خدای عزوجل کشتن یک انسان را معادل کشتن تمامی انسان ها دانسته و به آن جواز نداده و انسان ها را از آن بازداشته است.

رسانه های کشور نیز وظیفه دارند تا مردم را آگاهی دهند تا فریب توطئه ها و دسایس دشمنان افغانستان را نخورند دین اسلام در آیه های متعددی قتل انسان ها را منع نموده و به تأسی از سخنان امام کعبه گروه ها صلاحیت ندارند که فتوای قتل و کشتار مردم را صادر کنند و به بهانه های مختلف زمینه نا امنی و بد امنی را مساعد سازند.

نگارنده : آرش

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *