حمایت سفیر امریکا از تصامیم کمیسیون انتخابات

comments 0

280 Views

هندوکش-کابل : در اعلامیه‌ای که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات به نشر رسیده، آمده است که سفیر امریکا این گفته‌ها را دیروز در دیدار با اعضای کمیسیون انتخابات در این کمیسیون بیان کرده است.

جان بس، سفیر امریکا در کابل از اعضا و مسئولان کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان خواسته است که در مقابل هر نوع فشار در روند انتخابات ایستادگی کرده، نتایج انتخابات را مستقلانه اعلام کنند.

در اعلامیه‌ای که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات به نشر رسیده، آمده است که سفیر امریکا این گفته‌ها را  (دوشنبه، ۲۲   در دیدار با اعضای کمیسیون انتخابات در این کمیسیون بیان کرده است.

به نقل از اعلامیه، او پس از این دیدار، از مرکز ملی جمع‌بندی نتایج و مرکز جمع‌بندی نتایج دیجیتلی نیز بازدید کرده است. در همین حال، خود آقای بس نیز در تویتی، روند کار در مرکز ملی جمع‌بندی معلومات را خوب توصیف کرده، گفته است که در حال حاضر رسیدن به نتیجه‌ی شفاف و قابل اعتماد در انتخابات افغانستان اولویت است.

او با حمایت از روند کاری کمیسیون‌های انتخاباتی، تأکید کرده است که این کمیسیون‌ها باید تنها آرای بیومتریک‌شده را در انتخابات قابل اعتبار بدانند.

آقای بس همین طور افزوده است که برای تقویت و شفافیت کمیسیون‌های انتخاباتی باید شمار مراکزی که در روز انتخابات بسته بوده‌اند را نیز همگانی کنند.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments