جیمز ماتیس: مشکلات افغانستان ۷۰ در صد حل گردیده است

comments 0

0 Views

هندوکش – بلجیم: در نشست خبری ایکه بعد از جلسه وزرای دفاع کشور های عضو ناتو برگذار گردیده بود وزیر دفاع ایالات متحده امریکا جیمز متیس اظهار نمود که مشکلات فعلی در افغانستان رو به کم شدن است.
نامبر افزود کی در نشست ناتو بالای وضعیت کنونی افغانستان توسط وزرای دفاع کشور های عضو ناتو بحث صورت گرفت و تعداد از کشور های عضور ناتو در رابطه به ارسال سربازان به توافق رسید.
وی که از وضعیت کنونی افغانستان به تشویش بود افزود که در افغانستان بعضی از خلاگاه های وجود دارد اما 70 در صد مشکلات حل گردیده و بالای مشکلات باقمی مانده کار جریان دارد.
او گفت که ما و متحدان ما در ناتو تا کنون در رابطه به افزایش نیرو های نظامی به نتیجه واحد نرسیده ایم زمان برگشته ام به امریکا ارزیابی های خود را به دونالد ترمپ پیشکش مینمایم.
او در رابطه به توانایی های نیر های نظامی افغانستان اضافه نمود که نیرو های نظامی افغانستان توانایی دفاع و تقابل به دشمن را دارد و در پلان جدید امنیتی به تکتیک های جدید اشاره گردیده.
نامبرده در رابطه به خروج نیرو های ناتو و امریکا از افغانستان گفت که ناتو و امریکا نباید قبل از وقت سربازان خود را از افغانستان اخراج میگرد.
دیروز در رابط به افزایش سربازان ناتو به افغانستان در پایتخت بلجیم بروکسل نشستی برگزار گردیده بود که گمان میرفت نتیجه نهایی اعلان گردیده اما گفته میشود که نتیجه این نشست الی هفته آینده معلوم خواهد شد.
وحید امان

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *