جنگ های داعش و طالبان در شمال افغانستان ادامه دارد

comments 0

0 Views

هندوکش- کابل: شماری زیاد از جنگجویان دو گروه هراس افگن طالب و داعش در درگیری های مسلحانه در مدت دو هفته گذشته کشته شده اند. این درگیری ها میان این در گروه در مناطق مربوط ولایات: جوزجان و سرپل رخداده است.
گروه داعش مانع فعالیت های گروه طالبان در ولایات جوزجان و سرپل شده و این گروه میخواهد که افراد مرتبط طالبان به این گروه جذب شود. داعش از توانائی های جدی برخوردار است و بعضاً مناطق تحت کنترول طالبان را تحت تسلط خویش میگیرند. داعش در شمال افغانستان به چالش اساسی طالبان مبدل شده است.
طالبان همین مشکل را در ولایت ننگرهار در پیشرو دارد، در جائیکه این دو گروه باهم درگیری های شدید در کنار جنگیدن با نیروهای بین المللی و افغان تجربه کرده اند.
ماه قبلی این درگیری ها دوباه بعد از حمله داعش بر مواضع طالبان در ولسوالی درزآب شدت گرفت و آنان را از این مناطق بیرون رانده اند و به تعداد تن از طالبان اسیر شده را، این گروه سر زده است. در 26 سرطان طالبان افراد گروه داعش را در ولسوالی درزآب و قوش ولایت جوزجان مورد حمله قرار داد.
در این درگیری شش تن از طالبان و چهار تن از گروه داعش کشته شده اند. در تازه ترین مورد در درگیری روز گذشته در ولسوالی سیاد ولایت سرپل پانزده تن از دو طرف کشته شده اند.
مقام های افغان میگویند: روز گذشته در درگیری های ولسوالی درزآب ملا بورجان یک قوماندان مهم طالبان توسط افراد داعش دستگیر و سر بریده شده است. بعد از این کار داعش درگیری ها میان طالبان و داعش بیشتر از قبل شدت گرفته و بیشتر از دو صد پنجاه تن آنان کشته شده اند.
سال قبل هم در اثر درگیری های این دو گروه در ولایت جوزجان شماری زیاد از افراد ملکی بی جاء شده اند.
اسپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments