جنگ در ولایت سرپل سبب آواره شدن بیش از ۳۰۰۰ خانواده گردیده است

comments 0

252 Views

هندوکش- سرپل : ولایت سرپل در روزهای گذشته شاهد موج تازه حملات طالبان بوده است. این حملات که بیشتر در ولسوالی سانچارک این ولایت متمرکز بوده، باعث آواره شدن بیش از سه هزار خانواده در این سرمای زمستان شده است.

محمدنور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل در این مورد به صدای امریکا گفته است: “چالش‌هایی که در ولسوالی سانچارک از اثر عملیات به وجود آمده، تعداد هزارها خانواده، تقریبا بیش از سه هزار خانواده از قریه‌های تبر، تغای‌خواجه، داوتوم، گذر و لنگر به مرکز ولایت سرپل و ولسوالی‌های هم‌جوار سوزمه ‌قلعه، سانچارک و گوسفندی بیجاشده و وضعیت مهاجرین نگران کننده است”.

وی می‌گوید که خانواده‌های بیجاشده وضعیت بدی دارند و به کمک‌های عاجل نیازمند اند.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل نیز می‌گوید که به دلیل مساعد نبودن وضعیت اقلیمی، عملیات نظامی برای سرکوب هراس‌افگنان با کندی روبرو گردیده است.

آقای امانی افزود: “به دلیل خرابی هوا، عملیات هوایی ما به کندی پیش می‌رود؛ ولی عملیات زمینی ما ادامه دارد، عملیات زمینی هم به مشکل مواجه شده، به علت این‌که دشمن از خانه‌های مردم تیرکش جور کرده و خانه‌های مردم را تخریب کرده، از خانه‌های مردم به عنوان سنگر استفاده می‌کنند و نیروهای ما تلاش می‌کند که به مردم و خانه‌های مردم آسیب نرسد”.

عاطفه مصمم

Share this page to Telegram

Comments