جنرال میلر از طالبان خواست تا خشونت ها را کاهش داده به کرونا تمرکز کنند

comments 0

1 Views

هندوکش-کابل :جنرال سکات میلر، قوماندان نیروهای حمایت قاطع در افغانستان می‌گوید که برای تمرکز بر جلوگیری از کروناویروس در افغانستان، باید خشونت‌ها کاهش یابد.
آقای میلر گفت که در وضعیت عادی جلوگیری از کروناویروس دشوار و در موجودیت خشونت‌ها تقریباً غیر ممکن است. او گفت: “کروناویروس بر تمام جهان تاثیر می‌گذارد و چیزی است که نیروهای ایتلاف و نیروهای امنیتی افغان را متاثر می‌کند”.
این جنرال امریکایی از تمام جوانب درگیر در افغانستان خواست تا برای تمرکز بر جلوگیری از گسترش کروناویروس در میان افغان‌ها و نیروهای امنیتی، خشونت را کاهش دهند.
این در حالی است که ماموریت حمایت قاطع ناتو امروز گفت که چهار نظامی خارجی مستقر در افغانستان به کوید۱۹ یا بیماری ناشی از کروناویروس مبتلا شده اند.
این چهار نظامی که در مورد هویت آنان جزییات داده نشده است، به تازگی وارد افغانستان شده بودند که اکنون در تجرید به سر می‌برند. مقام‌ها گفته اند افرادی که در روزهای اخیر با این چهار نظامی به تماس بوده اند نیز شناسایی و آزمایش خواهند شد.
در این حال، وزیر صحت عامه افغانستان گفته است که پیشبینی‌ها نشان می‌دهد که امکان مبتلا شدن بیش از نیم جمعیت آن کشور به کروناویروس وجود دارد.
عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments