جان مک کین: مسؤول ناکامی امریکا در جنگ افغانستان ترامپ و اوباما هستند.

comments 0

0 Views

هندوکش – امریکا: تعدادی از سناتوران امریکایی برای دولت ترامپ هشدار می‎دهند که اگر به افغانستان توجه صورت نگیرد ، اوضاع درافغانستان ده برابر بدتر از عراق خواهد شد.
سناتوران امریکا همچنین از اختلاف‎ها در حکومت ترامپ انتقاد می‏کنند و تأکید دارند که ترامپ راهبردش را درباره جنگ افغانستان باید هرچه زودتر اعلام کند.
شک و تردید آقای ترامپ دربارۀ جنگ افغانستان، راهبرد تازۀ آن کشور را دربارۀ جنگ افغانستان، به تأخیر انداخته است و با گذشت بیش از شش ماه از آغاز حکومت رئیس جمهورترامپ، راهبرد امریکا در مورد جنگ افغانستان هنوز هم نهایی نشده است.
آقای لیندسی گراهام، یک تن از سناتوران امریکا در این باره گفته: «اگر به توانایی‎های جنگ در افغانستان افزوده نشود، اوضاع در افغانستان ده برابر بدتر ازعراق خواهند شد .
دو دسته‌گی مقام‌های بلندپایه امنیتی امریکا و مشاوران ارشد رئیس جمهورترا مپ دربارۀ افغانستان، سرقومندان اعلای امریکا را در یک دوراهی قرار داده است.

گفتنی است در نشستی فرستادن نیروهای بیشتر به افغانستان و یا واگذاری جنگ به شرکت‎های خصوصی امنیتی در باره جنگ افغانستان در نزدهم ماه جولای در قصر سفید، تابه آن جا پرآشوب گردید که رئیس جمهور امریکا از وزیر دفاع و رییس ستاد ارتش امریکا خواست تا برکناری جنرال نکلسن، فرمانده نیروهای امریکایی را در افغانستان، همچون یک گزینه در نظر گیرند.
در واکنش به گفته های آقای ترامپ جان مک کین، سناتور سرشناس امریکا کفته است که ترامپ و اوباما مسؤول اصلی ناکامی جنگ در افغانستان هستند .
فکتور نعیمی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *