جان بس: اداره تدارکات ملی خرید نفت برای تولید برق در کابل را منظور نمی‌کند

comments 0

0 Views

هندوکش –کابل : جان بس، سفیر امریکا در کابل می گوید، گزارش‌هایی را شنیده ‌است که اداره تدارکات ملی، خرید نفت را به دستگاه تولید برق حرارتی در کابل منظور نمی‌کند.

پس از چندین روز بی برقی در کابل و ۱۰ ولایت دیگر، سفیر امریکا  در توییتر اش نگاشته است: “گزارش‌هایی را دریافت کرده ام که اداره تدارکات ملی، اجازه خرید نفت را برای یگانه مرکز تولید برق کابل نمی‌دهد. این در حالی است که امریکا و حمایت قاطع نیروهای افغان را در زمینه ترمیم لین‌های برق کمک می‌کنند. آیا این می تواند درست باشد.”

در همین حال اداره تدارکات ملی در واکنش به اظهارات سفیر امریکا در کابل گفته است که شرکت برشنا یکی از ارگان های با صلاحیت است و آن ها می توانند روزانه بیش از ۱۱۰ هزار لیتر نفت را بدون دخالت این اداره خریداری کنند و همچنان برای فصل زمستان هم آماده باشند.

اداره تدارکات ملی افزوده است تلاش می کند تا برشنا بتواند مشکلات پروژه های خریداری خود را حل بسازد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور نیز در توییتر اش نگاشته است: “طالبان به دستور بیگانه‌ها افغانستان را ویران می‌کنند. در حالی‌که رهبران طالبان با خانواده‌های شان زیر چراغ‌های پر زرق و برق هوتل‌های مجلل در قطر و پاکستان به سر می‌برند، اما در خاک خودشان پایه‌های برق را منهدم و هر روز به کشتن مردم و تخریب افغانستان ادامه می‌دهند.”

صدیقی افزوده است که گروه طالبان بزرگ‌ترین مانع پیشرفت افغانستان به شمار‌ می‌رود.

این در حالی است که روز یک‌شنبه ۲۴ سنبله در پی مهندم شدن پایه‌های برق وارداتی تاجیکستان و ازبکستان در ولایت بغلان، برق ولایت کابل و ده ولایت دیگر قطع شد.

شرکت برشنا بعد از ظهر امروز اعلام کرد که ساعت یک بعد از ظهر کار روی ترمیم پایه های تخریب شده برق در بغلان را آغاز کرده ‌است.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments