تلاش اداره هوانوردی افغانستان برای بیرون شدن از فهرست سیاه بین المللی

comments 0

0 Views

هندوکش –کابل :اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۰ پرواز هواپیماهای افغانستان را به کشورهای اروپایی ممنوع و از سرگیری پرواز مجدد شرکت‌های هوایی به افغانستان را منوط به تصویب قانون هوانوردی کشوری، ایجاد اداره مستقل هوانوردی، وضع مقررات عملیات هوانوردی، آموزش پرسنل فنی و خدمه پروازهای شرکت‌های هوایی و بالابردن کیفیت حرفه‌ای کار خلبان‌ها و خدمه پرواز شرکت‌های هواپیمایی کرده بود.

ایجاد سیستم راهنمایی فنی پروازها، اقدام به نصب تجهیزات برای ایمنی پروازها، بهبود نظارت بر فعالیت خطوط هوایی و تضمین کیفیت ایمنی پروازها از دیگر شرایط اتحادیه اروپا برای اجازه دادن به پرواز شرکت‌های هواپیمایی افغانستان به اروپا است.

محمد قاسم وفایی‌زاده، رئیس اداره هوانوردی افغانستان دیروز) گفت که افغانستان ۷۰ درصد شرایط و پیشنهادات سازمان بررسی بین‌المللی هوانوردی را تکمیل کرده است.

به گفته او تا زمانیکه بخش هوانوردی افغانستان مراحل بررسی سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی را تکمیل نکند، اجازه پرواز به اتحادیه اروپا را دریافت نخواهد کرد.

آقای وفایی‌زاده گفت در فهرست سیاه بودن شرکت‌های هوایی افغانستان زمینه رقابت را از آنان گرفته است. به گفته او این تحریم‌ها فعالیت شرکت‌های هوایی افغانستان را حتی در کشورهای منطقه نیز محدود کرده است.

عبیدرادپور

Share this page to Telegram

Comments