تقدیر استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور از نائب قهرمانی تیم ملی فوتسال کشور در مسابقات آسیایی

comments 0

155 Views

هندوکش _ ورزش: در محفلی که بعد از ظهر روز شنبه در قصر گلخانه از جانب دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری ترتیب شده بود، از نائب قهرمانی تیم ملی فوتسال زیر بیست سال کشور در مسابقات آسیایی، تقدیر بعمل آمد.

در این محفل، حفیظ الله ولی رحیمی، رئیس عمومی ریاست تربیت بدنی و ورزش، معاونان کمیته ملی المپیک و ریاست تربیت بدنی، محمد یوسف کارگر سرپرست فدراسیون ملی فوتبال، عبدالرزاق ممرک مربی تیم‌ملی فوتسال، روح الله نیکپا مشاور امور جوانان ورزش معاونت دوم ریاست جمهوری، نثار احمد بهاوی نایب قهرمان جهان در تکواندو و اعضای دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری حضور داشتند.

دکتر حفیظ الله ولی رحیمی رئیس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک به نمایندگی از ورزشکاران کشور، از توجه معاون دوم رئیس جمهور در حمایت از ورزشکاران کشور ستایش کرد.

همچنین آقای محمد یوسف کارگر سرپرست فدراسیون ملی فوتبال در صحبت های خود گفت که موفقیت تیم ملی فوتسال در مسابقات آسیایی، اعتماد به نفس بزرگی را برای ورزشکاران کشور هدیه کرده است. وی از دولت و سکتور خصوصی کشور خواست که این تیم را در بازی های بعدی بیشتر حمایت کنند‌.

آقای عبدالرزاق ممرک مربی تیم ملی فوتسال کشور ضمن ابراز قدردانی از معاون رئیس جمهور از درخشش تیم ملی فوتسال کشور ابراز امیدواری کرد و وعده سپرد که در راستای موفقیت های بیشتر تیم، تلاش بیشتر صورت خواهد گرفت.
اقای نثار احمد بهاوی نیز در صحبت های خود از توجه و حمایت استاد دانش از ورزشکاران کشور ابراز قدردانی کرد. وی گفت که ورزش رابطه دولت و ملت را تقویت و این رابطه را در افغانستان بیش از گذشته استوار می گرداند.

متقابلا استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور از مسئولین ورزشی و ورزشکاران و مدال آوران کشور ابراز قدردانی کرد و بیان داشت که ورزشکاران کشور همیشه افتخارات بزرگ آفریده و برلبان مردم کشور شادی به ارمغان آورده اند که باعث غرور و عزت فراموش ناشدنی می باشند.

وی با اشاره به ماهیت و جنبه های متفاوت ورزش در دنیای امروز افزود که ورزش پیام بسیار گسترده و وسیع در روابط امروزی بین ملت ها دارد و حتی در این مورد موضوعی به نام دیپلماسی ورزش را در روابط کشور ها نمی توان نادیده گرفت.

وی در خصوص حمایت ملی از ورزش کشور گفت که دولت از جامعه ورزشی کشور حمایت همه جانبه دارد و خوشبختانه با تلاش های اخیر دولت و با همت رهبری جدید تربیت بدنی، سامان دهی خاصی در امر ورزش ایجاد شده است.

استاد دانش جامعه ورزشی کشور را باعث تقویت انسجام اجتماعی و استحکام پیوندهای مشترک‌ملی خواند و تاکید کرد که افتخارات ملی باعث اتحاد ملی و اتحاد ملی موجب رشد افتخار آفرینان ملی می گردد.

استاد دانش تاکید کرد که در کنار حمایت دولت از نهاد های ورزشی و ورزشکاران، بخش خصوصی نیز می تواند در این عرصه نقش فعال داشته باشد. وی گفت که باید بخش خصوصی نیز در این راستا تقویت شود و فرصت های لازم مساعد گردد.

در ختم این محفل به مسئولین ورزشی و همچنین به مربی و اعضای تیم ملی فوتسال از جانب دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری لوح تقدیر اهدا شد.
قابل ذکر است که از جانب فدراسیون جوجیتسو و فدراسیون قوت الرمی نیز به معاون دوم رئیس جمهور تحایفی اهدا شد.

محفل امروز برای تقدیر از ورزشکاران کشور توسط روح الله نیکپا مدال آور المپیک جهانی و مشاور معاون دوم رئیس جمهور در امور جوانان و ورزش، مدیریت و اجراشد.

معاون دوم ریاست جمهوری

Share this page to Telegram

Comments