تعهد بانک اسلامی مبنی بر ساخت یک شفاخانه صد بستر و چهار کلینیک در افغانستان

comments 0

41 Views

هندوکش-کابل: ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که رئیس بانک انکشاف اسلامی و محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه افغانستان موافقت‌نامه ساخت یک شفاخانه صد بستر و چهار کلینیک در کشور را به امضا رسانده‌اند.
در یک خبرنامه امروز یک‌شنبه (۳سنبله) ارگ ریاست جمهوری آمده است، محمد اشرف غنی در دومین روز سفرش به عربستان سعودی، صبح امروز با داکتر بندرالحجار، رئیس بانک انکشاف اسلامی دیدار و در رابطه به همکاری‌ها، انکشاف اقتصادی و خودکفایی افغانستان، و اعطای قرضه‌های درازمدت این بانک به کشور گفتگو کرده‌اند.
غنی در این دیدار از بانک انکشاف اسلامی خواسته است به خاطر رشد هرچه بهتر تولیدات زراعتی، بهبود زندگی و عواید دهاقین افغانستان، همکاری و سرمایه‌گذاری کند.
وی تاکید کرده که صادرات جلغوزه، زعفران، بادام و محصولات دیگر افغانستان به شمول عربستان سعودی به کشورهای منطقه و جهان افزایش یافته و در نتیجه همکاری و اعطای قرضه‌های درازمدت بانک انکشاف اسلامی در بخش زراعت به افغانستان، در این عرصه پیشرفت‌های بیشتری صورت خواهد گرفت.
رئیس بانک انکشاف اسلامی نیز در این دیدار اظهار علاقه‌مندی کرده که در بخش‌های انکشاف و تمویل پروژه‌های بزرگ به همکاری‌ها با افغانستان ادامه دهند.
فروزان سیرت

Share this page to Telegram

Comments