ترامپ روی موضوع صلح افغانستان با مشاوران ارشد امریکا دیدار کرد

comments 0

0 Views

هندوکش-امریکا :رئیس جمهور آمریکا نشست خود با مشاوران ارشد ایالات متحده در مورد گفت‌وگوهای صلح افغانستان را بسیار خوب خوانده است.

این نشست با حضور مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، مایک پامپئو وزیر خارجه و ژنرال دانفورد فرمانده ستاد مشترک آمریکا برگزار شده بود.

جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده و زلمی خلیلزاد نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان نیز در این گفت‌وگوها حضور داشتند.

دونالد ترامپ در یک پیام توییتری گفته است که آمریکا امیدوار است گفت‌وگوهای صلح آمریکا با طالبان در صورت امکان به توافق بیانجامد.

کاخ سفید نیز در خبرنامه‌یی گفته است که این گفت‌وگوهای روی صلح با طالبان و چگونگی خروج نیروهای آمریکایی بوده است.

گفته می‌شود که هم‌زمان با عقد توافق‌نامۀ صلح میان آمریکا و طالبان، توافق‌نامۀ دیگری میان آمریکا و حکومت افغانستان به امضا خواهد رسید.

توافق‌نامۀ صلح آمریکا با طالبان در آمریکا با واکنش‌های تندی روبه‌رو شده است.

لینزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده دیروز در برگۀ توییترش اعتماد به طالبان را خطا خواند. آقای گراهام خطاب به رئیس جمهور ترامپ گفته است که از اشتباه  بارک اوما، رئیس جمهور پیشین آمریکا درس بگیرد زیرا یک موافقۀ بد و نامناسب افراطگرایان را در سراسر جهان شجاع‌تر خواهد ساخت.

دیروز شبکۀ خبری سی‌ان‌ان به نقل از دو منبع معتبر نگاشته بود که قرار است، متن توافق‌نامه میان آمریکا و طالبان، تا نوزدهم آگست، یعنی تا صدمین سالگرد استقلال افغانستان به امضا برسد.

لمر آشنا

Share this page to Telegram

Comments