ترامپ در میانه جنگ تجاری با چین، اقتصاد امریکا را ستود

comments 0

0 Views

هندوکش –امریکا :دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا، با رد نگرانی‌ها از تاثیرات منفی جنگ اقتصادی با چین بر اقتصاد امریکا، اعلام کرد که اقتصاد کشورش در «موقعیت بسیار قدرتمندی» است.

به گزارش کشور به نقل از ایران انترنشنال، ترامپ که هفته گذشته از تصمیم خود برای افزایش تعرفه گمرکی برای ۳۰۰ میلیارد دالر کالای چینی از اول ماه سپمبر خبر داده بود، همچنین تلاش کرد که نگرانی کشاورزان امریکایی را در زمینه افزایش تعرفه‌های گمرکی چین بر محصولات کشاورزی امریکا برطرف کند.

تحولات ارزی امریکا موجب شد که روز دوشنبه اختلافات میان دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان، که در دومین سال جنگ اقتصادی خود به سر می‌برند، افزایش یابد. بورس وال استریت، روز دوشنبه، یکی از بدترین روزهای سال ۲۰۱۹ را گذراند.

اما ترامپ روز سه‌شنبه در حساب توییترش نوشت: «مبالغ هنگفتی از چین و دیگر نقاط دنیا، به دلیل امنیت، سرمایه‌گذاری و نرخ بهره بانکی به امریکا سرازیر می‌شود! ما در موقعیت بسیار قدرتمندی قرار داریم. همچنین شرکت‌ها به صورت گسترده به امریکا می‌آیند. تماشای آن فوق‌العاده است!»

رییس جمهوری امریکا اعلام کرد که به حمایت از کشاورزان امریکایی ادامه می‌دهد و کمکی ۱۶ میلیاردی را برای جبران خسارت کشاورزان در جنگ اقتصادی با چین در نظر گرفته است.

او افزود: «کشاورزان بزرگ ما می‌دانند که چین در اندازه‌ای نیست که آن‌ها را نابود کند، زیرا رییس جمهوریشان از آن‌ها حمایت کرده و کاری می‌کند که هیچ رییس جمهوری دیگری انجام نداده من آن را سال آینده اگر لازم باشد انجام می‌دهم.»

لمر آشنا

Share this page to Telegram

Comments