بیف برگر

comments 0

0 Views

بخش خدمات آشپزی سایت –

امروز میخواهیم غذا دلخواه کودکان و نوجوانان عزیز را آماده کنیم که در رستورانت ها آماده میشوند اما حالا میتوانید در خانه درست کرده نوش جان کنید پس با ما همراه باشید .

مواد لازم :

گوشت کوفته شده – نیم کیلو

پیاز – یک عدد بزرگ

پنیر برگر – یک بسته

نمک – به قدر ضرورت

مرچ سیاه – به قدر ضرورت

ترکاری برگر – دلخواه

طرز تهیه :

اول پیاز را از خانه های خرد پیاز تراشک کشیده و آب پیاز را جدا میکنیم به حدی که پیاز کاملآ خشک نشود فقط آب اضافی پیاز را بیرون میکشیم .

حالا پیاز و گوش را خوب با هم مخلوط کرده نمک . مرچ سیاه  را به آن علاوه کرده دویاره مخلوط میکنیم .

گوشت را به اندازه ۱۰۰- ۱۰۰ گرام جدا کرده درقالب  برگر ساز میگذاریم تا شگل گرد برگر را به خود بگیرد اگر این قالب را ندارید میتوانید ار بشقاب استفاده نماید .

گوشت را در یک پلاستیک گذاشته بعد با بشقاب مناسب به سر گوشت فشار بدهید تا شکل آن برگر را بگیرد تمام برگر ها را همین قسم آماده کرده در یخچال به مدت یک ساعت الی دو ساعت میگذاریم .

اکنون گوشت برگر ها را به رومی دستگاه گرین میگذاریم تا سرخ شوند یاد تان نرود که هنگام سرخ کردن به سر گوشت برگرها فشار وارد نکنید چون آب گوشت برگر خشک میشود و مزه گوشت را از بین میبرد .

اگر دستگاه گرین ندارید تابه را خوب داغ کرده کمی روغن بزنید بعد گوشت برگر ها را سرخ کنید البته تا وقتیکه یک طرف برگر خوب سرخ نشد روی دیگر برگر را نچرخانید .

حالا نان برگر یا همان ناشتا را از بین دو نیم کرده اول ترکاری را دوست دارید بچینید بعد قبیل از این که گوشت برگر را از گرین پس کنید ورق های پنیر را به سر گوشت بگذارید تا بسیار کم آب شده به ناشتا تان گذاشته دوباره ترکاری بچینید و توته دیگر ناشتا را گذاشته نوش جان کنید.

نوش جان

مریآ احمدزی

Share this page to Telegram

Comments