بهترین میوه ها و ترکاری ها برای جلو گیری از پیری و سلامتی و زیبایی پوست

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحی سایت: دوستان بخش صحی سایت هندوکش ، با خاصیت 7 نوع میوه و ترکاری های که فوق العاده برای زیبایی، شادابی و سلامتی پوست مفید است شما را آشنا میسازد:
1- لیمو روشن‌کننده:
لیمو در تمام طول سال یافت میشود و دارای تقریبا قیمت نازلی نیز میباشد .
لیمو غنی از ویتامین C و اسیدهای میوه است. از آن به عنوان ضدچروک، ضدلکه، روشن‌کننده و سخت‌کننده می‌توان استفاده کرد. ترکیب‌های موجود در لیمو، سموم پوستی را زدوده و پوست را نرم و روشن می‌کند. لیمو همچنین داروی مناسبی برای موهای کدر و سست و ناخن‌های شکننده است. استفاده از لیمو برای انواع پوست‌ها جز پوست‌های حساس مناسب است.

2- انگور؛ نرم‌کننده:
در طب سنتی هندی از انگور به عنوان «مروارید حیات» نام برده شده است. انگور حاوی انواع ویتامین‌ها، اسیدهای میوه و آنتی‌اکسیدان‌هاست. این میوه نرم‌کننده، رطوبت‌رسان، روشن‌کننده و شفاف‌کننده انواع پوست به شمار می‌رود.
3- شاه توت جوان کننده:
شاه توت و انار از جمله میوه‌هایی هستند که خاصیت ضدپیری دارند. آنتوسیانین که در تمام میوه‌های سرخ رنگ است، می‌تواند برخی چروک‌های پوستی را مرمت کند. بتاکاروتن و کلروفیل موجود در این میوه‌ها نیز محافظ اپیدرم است و باعث تنفس بهتر پوستی می‌شود. این میوه‌ها پاک‌کننده‌های قوی هستند و باعث تصفیه خون می‌شوند و از این نظر اثر قابل‌توجهی بر پوست و بافت‌های زیرین آن دارند. استفاده از این میوه‌ها برای تمام انواع پوست‌ها به خصوص پوست‌های چرب مناسب است.
4- زردک ضدپیری:
زردک غنی از ویتامین به خصوص ویتامین A است و خاصیت ضدالتهابی، جوان‌کننده و محافظت‌کننده دارد و نه‌تنها باعث کاهش چروک‌های پوستی می‌شود بلکه با انواع عفونت‌های پوستی هم مقابله می‌کند. استفاده از زردک برای تمام پوست‌ها به خصوص پوست افراد تحت پرتودرمانی توصیه می‌شود.
5- کدو؛ مرطوب‌کننده:
در آسیا، کدو در گروه میوه‌ها دسته‌بندی می‌شود. میزان آب کدو بسیار بالاست و خاصیت نرم‌کنندگی و مرطوب‌کنندگی دارد. استفاده از این میوه در شرایطی که پوست دچار آفتاب‌سوختگی شده است بسیار عالی است. ماسک آن نیز به افرادی که موهای شکننده و خشک دارند، توصیه می‌شود. در صورتی که پوست شما خشک به نظر می‌رسد می‌توانید از کدو در غذاها یا به صورت ماسک استفاده کنید.
6- بادنجان رومی؛ پاک‌کننده:
بادنجان رومی خاصیت پاک‌کنندگی و روشن‌کنندگی دارد. در صورتی که پوست شما جوش‌های سرسیاه می‌زند بادنجان رومی می‌تواند لایه‌بردار مناسبی باشد. رومی همچنین خاصیت ضدالتهابی دارد و برای سوختگی‌های سطحی و زخم‌های پوستی بهترین درمان است. میزان اسیدهای میوه در بادنجان رومی بسیار بیشتر از میزان آن در لیمو یا سایر مرکبات است. به همین دلیل استفاده موضعی از آن برای پوست‌های حساس توصیه نمی‌شود اما بهترین گزینه برای پوست‌های چرب یا مخلوط است.
7- باد رنگ؛ مرطوب و پاک‌کننده:
۹۵ درصد باد رنگ را آب تشکیل داده است به همین دلیل نرم‌کننده و سرد‌کننده خوبی برای پوست است و می‌تواند سموم را از روی پوست دفع کند. باد رنگ، حاوی ویتامین B۶ است و میوه‌ای آرام‌بخش و ضداسترس محسوب می‌شود.

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *