بسته شدن دروازه مدارس دینی از سوی طالبان در کندز

comments 0

0 Views

هندوکش- کندز:  مدارکی که بدسترس هندوکش نیوز رسیده حاکی از آنست که طالبان در مناطق زیر کنترول شان دروازۀ مدارس دینی را در ولایت کندز بسته اند.

یکی از باشنده های محل ضمن تائید این خبر در تماس تلیفونی به هندوکش نیوز می گوید که ، طالبان در مناطق تحت کنترول شان در کندز درب مدارس دینی را بسته و مانع رفتن اطفال و نوجوانان به مدارس دینی می شوند.

یک منبع دیگر که نخواست از وی نامبرده شود می گوید:« طالبان در ولایت کندز درب مدارس دینی را می بندند ، تا جوانان مجبور به پیوستن در صفوف طالبان شوند و یا برای فراگیری تعالیم دینی به مدارس پاکستان روند و از آن طریق آی اس آی آنها را در کنار طالبان به جنگ علیه مردم افغانستان تشویق نمایند».

هم چنین منبع افزود که گروه طالبان با استفاده از لباس پولیس محلی در این ولایت به ظلم ، باج گیری و کشتار مردم بی گناه می پردازند و هدف شان از این کار نام بد سازی پولیس و نیروهای دولتی می باشد.

مقامات محلی کندز نیز این خبر را تائید می کنند که طالبان چندین مدارس دینی را در این ولایت بسته اند و جوانان را تشویق به خواندن دروس دینی در مدارس پاکستان می نمایند.

به گفته منبع طالبان برای پوشش دادن جنایات شان از لباس پولیس محلی استفاده می نمایند ، تا مردم محل از آنها حمایت کنند .

از سوی دیگر یافته های مؤسسۀ عفو بین الملل در پاکستان نشان می دهد که کودکان و نوجوانان در مدارس پاکستانی آموزش های انتحاری را فرا می گیرند.

به اساس یافته های مؤسسه مذکور بیشتر  نوجوانان و کودکانی که در این مدارس آموزش می بینند از سوی آموزگاران مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند.

گفتنی است که پیش از این نیز طالبان در شماری از مناطق کشور مانند کابل ، هرات ، فاریاب ، ننگرهار  و غیره مساجد و اماکن مقدس را مورد آماج قرار داده بودند.

نجیبه سروری

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *