برنج عربی

comments 0

0 Views

بخش خدمات آشپزی سایت

مواد لازم:

برنج باریک – یک کیلو

گوشت مرغ – یکدانه مرغ سالم

پیاز – دو عدد متوسط

بادنجان رومی – دو عدد متوسط

بادنجان سیاه – دو عدد

مرچ دلمه – دو عدد متوسط

کچالو – دو عدد متوسط

زردک – دو عدد متوسط

مرچ تازه – ۵ دانه

سیر – ۴ دندانه

لیمو – یک عدد

سویا ساس – دو قاشق غذا خوری

نمک – به قدر ضرورت

هیل – ۵ دانه

چوب دارچین – یک دانه

گل میخک – به قدر ضرورت

مرچ سیاه – به قدر ضرورت

روغن – به قدر ضرورت

رنگ شیرین – نیم قاشق چای خوری

مصاله عربی – دو قاشق غذا خوری

طرز تهیه:

اول یک کرایی را بالای آتش گذاشته روغن میریزیم بعد یک دانه پیاز را ریزه کرده در روغن سرخ کرده هیل .دارچین . گل میخک.سیر کوبیده شده . ۳ عدد مرچ ریزه شده .مصاله عربی . دو قاشق غذا خوری نمک را نیز با پیاز علاوه کرده و سرخ میکنیم تا زمانیکه پیاز خوب سرخ شده رنگ خود را تغییر بدهد بعد گوشت را اضافه کرده با مواد خوب چرخانده یک و نیم جک آب می اندازیم و سرپوش دیگ را گذاشته تا مرغ ها نرم شوند.

حالا بادنجان سیاه . بادنجان رومی . پیاز . مرچ دلمه و زردک ها را حلقه حلقه  برش میکنیم بعد تخم پزی را بالای آتش گذاشته روغن میریزیم و کچالو . بادنجان سیاه . زردک را سرخ میکنیم دوباره روغن تخم پزی را کم کرده به اندازه ای که تنها سطح تخم پزی چرب باشد و بس پیاز . بادنجان رومی و مرچ دلمه را جدا جدا سرخ میکنیم .

اکنون گوشت مرغ ما پخته شده است گوشت را از آب کشیده در یک جالی میگذاریم که آبش برود همین آب که از گوشت  مرغ مانده است در آن برنج را علاوه میکنیم اگر آب برنج کم باشد میتوانید که آب اضافه کنید و بگذارید که جوش بخورد و آب اش جذب شود تا که آب برنج جذب یا خشک میشود آب لیمو . سویا ساس . مرچ سیاه . نمک . رنگ شیرین را با هم حل کرده مرغ ها را به مدت ۵ دقیقه اخته میکنیم بعد از ۵ دقیقه مرغ ها را در روغن سرخ میکنیم .

وقتی برنج ما آب خود را جذب کرد به مدت ۲۰ دقیقه در دم میگذاریم بعد از ۲۰ دقیقه یک دیک دیگر را گرفته اول یک لایه کچالو و بادنجان سیاه میچینیم بعد نیم برنج را بالای آنها می ریزیم بعد مرغ و موادهای را که قبلآ سرخ کرده بودیم پشت هم میچینیم در آخر باقی مانده برنج را به روی مواد ها ریخته سر دیگ را بسته کرده به مدت ۳۰ دقیقه به دم میگذاریم بعد از ۳۰ دقیقه غذای شما آماده صرف میباشد .

نوش جان

مریآ احمدزی

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply