برای اولین بار 40 تن میوه از طریق هوا به کشور هند صادر می شود

comments 0

0 Views

هندوکش – کندهار: در یک نشست تدابیری که صبح امروز به ریاست عبدالحنان معاون والی ولایت کندهار دایر گردیده بود روی موضوعات بازرگانی بحث صورت گرفت.
این محفل که در میدان هوایی کندهار برگزار گردیده بود، عبدالحنان منیب معاون والی کندهار در نخست به آقای مهمند معاون اتاق های تجارت افغانستان خوش آمد گفت و در ضمن از اشتراک و زحمات شان در فراهم ساختن سهولت ها به بازرگانان کشور ابراز تشکری نمود.
آقای منیب افزود هدف از ایجاد دهلیز ترانزیتی افغان – هند تقویه و گسترش روابط تجاری بین دو کشور است، و این یک مژده بزرگ به تمام افغانان و به ویژه کندهاریان میباشد .
او گفت، این نخستین بار است و احتمالاً بعضی از کاستی ها در اجرای انتقال بوجود بیاید، اما در آینده تمام مشکلات حل خواهد شد ، وی همچنین تعهد سپرد تمامی امکانات خود را در عرصه صادرات میوه های ولایات همجوار کندهار نیز بخرچ خواهیم داد تا زمینه انتقال و… برای ولایات همجوار نیز مساعد گردد.
سپس محمد یونس مهمند معاون اتاق های تجارت و صنایع کشور گفت که از یک سال بدین سوء بالای این دهلیز بازرگانی کار جریان داشت که خوش بختانه موفق به افتتاح آن گردیدیم و از ولایت کندهار بخاطر تلاش های شان در جهت ایجاد هماهنگی بیشتر سپاسگزاری نمود.
در این نشست عبدالباقی بینا معاون اتاق های تجارت ولایت کندهار گفت، که فردا پنجشبه در حدود 40 تن میوه تازه و نباتات طبی از میدان هوایی کندهار به هند منتقل می شود. وی افزود که این اولین بار است که میوه های تازه کشور و در موسم آن انتقال داده میشود و این انتقالات در هفته دو بار به وسیله هواپیماهای کارگو صورت خواهد گرفت.
گفتنی است که بازرگانان افغانستان و هند پس از این می توانند از طریق هوا اموال تجاری شان را به یکدیگر صادر نمایند.
ننګیالې کوهنورد

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *