برای از بین بردن شپش چه باید کرد

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

از ابتلا به شپش می‌ترسید؟ مي‌خواهید مطمئن شوید شپش دارید یا نه؟ پس با ما همراه باشید تا خیال‌تان از این بابت راحت شود.

بسیاری از والدین می‌خواهند بدانند برای از بین بردن شپش چه باید کرد. برای از بین بردن شپش و خداحافظی با شپش‌ها، رشک‌ها و خارش سر به مطالعه این متن ادامه دهید.

با وجود این‌که شپش سر در کودکان رایج است ولی بزرگ‌ترها نیز مستعد ابتلا به شپش سر هستند. این موی کثیف نیست که شپش‌ها را به خود جذب مي‌کند، آن‌ها فقط از طریق تماس مستقیم سر به سر منتقل می‌شوند. پیدا کردن شپش ها در سر کار دشواری است چرا که آن‌ها تنها ۳ میلیمتر و قهوه‌ای تیره هستند ولی رشک‌ها و خارش سر نشانه وجود آن‌ها هستند.

تنها راه اطمینان حاصل کردن از این‌که شما یا فرزندتان شپش دارید این است که روی سرتان شپش یا رشک پیدا کنید.

بهترین راه برای پیدا کردن شپش یا رشک این است که موهای‌تان را با یک شانه مخصوص شپش شانه کنید. وقتی متوجه شدید شپش دارید نیازی نیست به داکتر مراجعه کنید. شما می‌توانید برای از بین بردن شپش از درمان‌های خانگی و دارو استفاده کنید.

نیازی نیست بچه‌ها را از مدرسه رفتن منع کنید.

توصیه می‌شود از لوسیون‌ها یا اسپری استفاده کنید تا شپش را در تمام انواع مو از بین ببرید. لوسیون‌ها و اسپری در مدت یک روز از بین می‌روند و با شانه کردن موهای‌تان با شانه مخصوص شپش می‌توانید شپش‌های مرده و رشک‌ها را خارج کنید.

لازم است برخی درمان‌ها را پس از یک هفته تکرار کرد تا شپش‌هایی که به تازگی از تخم بیرون آمده‌اند از بین بروند. حتما بررسی کنید برای از بین بردن شپش چه مدت زمانی باید روی سرتان بمانند و آیا برای استفاده خود و فرزندتان مناسب هستند.

اگر لوسیون‌ها یا اسپری‌ها مؤثر واقع نشدند، با داکتر دواساز صحبت کنید.

استفاده از محصولات حاوی پرمترین، شانه الکتریکی شپش و روغن درمانی توصیه نمی‌شوند زیرا احتمالا مؤثر نیستند.

اگر ترجیح می‌دهید از مواد شیمیایی استفاده نکنید می‌توانید از شانه مخصوص شپش برای از بین بردن شپش استفاده کنید. به مدت دو هفته و هر روز این کار را انجام دهید.

 

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments