با پوست چرب صورت خود چه کنیم تا جوش و لک نداشته باشیم؟

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

پوست چرب برای خانمها شبیه یه کابوس است! خیلی ها از جوشها و لک های حاصل از چربی زیاد پوست اعتماد به نفس این آدم ها را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد.

معجون دارچین

مخلوطی نسبتا غلیظ از پودر چوب دارچین و آب یک درمان خوب برای رفع لک و جوش صورت و کم کردن چربی های ناخواسته پوست های چرب است. باید خوب توجه کنید که دارچین اصلا به دور چشم هایتان برخورد نکند چون ممکن است باعث التهاب و حساسیت بشود. سعی کنید از چوب دارچین تازه استفاده کنید که در عطاری ها قابل تهیه است و در منزل خود تان آسیاب کنید .

ماسک لیمو و زردچوبه

پورد زردچوبه، کمی آب لیمو و آرد را با هم به خوبی مخلوط کنید ماسک آماده شده را به آرامی بر روی گردن و صورتتان قرار بدهید، البته میتوانید به جای آب لیمو از ماست هم استفاده کنید، بعد از حدود یک ربع میتوانید صورت و گردنتان را با آب تازه بشوید

روغن جوانه گندم

مقداری روغن جوانه گندم تهیه کنید، این روغن را به سادگی بر روی پوست صورت و گردنتان بمالید و از یکی از اطرافیانتان بخواید که با آرامی ده دقیقه صورتتان را با این روغن ماساژ بدهد، پس از ان ده دقیقه به صورتتان استراحت بدهید و در نهایت با نرمی بدون مواد شوینده صورتتان را بشوید این روش باعث سبکی و نرمی پوست صورتتان میشود .

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments