بازسازی منارهای هرات با هزینۀ 10 میلیون افغانی آغاز شد

comments 0

2 Views

هندوکش _ هرات: مقامات محلی در ولایت هرات اعلام کرده اند که روند بازسازی منارهای مصلی هرات با هزینۀ ده میلیون افغانی با حمایت شورای امنیت ملی کشور آغاز شده است.
آریا رووفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات به خبرگزاری هندوکش گفته است؛ با مصرف نمودن این پول یک بخشی از نیازمندی مجموعه مینار مصلی هرات برطرف خواهد شد.
رووفیان می افزاید؛ در طی 20 سال گذشته چنین توجهی به منیارهای هرات نشده بودند. طرح بازسازی مینار های مصلی هرات شامل؛ زیبا سازی مقبره گوهرشاد بیگم، ترمیم و تحکیم های منارها و احاطه دیوار باغ گوهر شاد می باشند.
این در حالیست که در حدود چند ماه قبل، حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی طی سفر به ولایت هرات تعهد سپرده بود که حکومت برای بازسازی منارهای مصلی هرات بودجه اختصاص خواهد داد.
آگاهان فرهنگی در ولایت هرات همیشه از نبود نیروهای امنیتی در اطراف مجموعه منیار ها ابراز نگرانی داشتند، اما مسوولان فرهنگی هرات می گویند که نیروهای امنیتی در اطراف این مجموعه توظیف گردیده اند.
ولایت باستانی هرات بیش از 700 آبده های تاریخی دارند، اما مجموعه منارهای مصلی هرات که در حدود شش قرن قدامت تاریخی دارند یکی از مهمترین آبده های اینولا به حساب می آیند. منار پنجم که در داخل مقبره گوهرشاد بیگم چند سانتی متر انحراف پیدا نموده است و به بازسازی جدی نیاز دارد تا اینکه تخریب نشود.
امیر حسین سلجوقی

Share this page to Telegram

Comments