بادنجان رومی

comments 0

0 Views

بخش خدمات صحت سایت

مطالعات نشان می دهد بادنجان رومی می تواند به کاهش ابتلا به بیماری کبد ( جگر ) چرب، التهاب و سرطان کبد کمک کند.

مطالعات محققان پوهنتون تافتس آمریکا نشان می‌دهد مصرف بیشتر بادنجان رومی می‌تواند با کاهش ریسک ابتلاء به سرطان کبد ناشی از رژیم غذایی پرچرب مرتبط باشد.

مطالعات انجام شده بر روی موش‌ها نشان داد بادنجان رومی سرشار از لیکوپن است که به کاهش مؤثر بیماری کبد چرب، التهاب و ابتلاء به سرطان کبد کمک می‌کند؛ لیکوپن یک آنتی اکسیدان، ضدسرطان و ماده ضدالتهاب قوی است.

ژیانگ دانگ وانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مصرف بادنجان رومی کامل و بادنجان رومی فرآوری شده ( رب ) ، بادنجان رومی کامل کنسروشده، کیچپ و آب بادنجان رومی بهترین منبع لیکوپن را تأمین می‌کند .

وانگ در ادامه می‌افزاید: «حتی ما مشاهده کردیم که پودر بادنجان رومی به مراتب مؤثرتر از دوز مشابه مکمل لیکوپن در پیشگیری از ابتلاء به سرطان کبد است.»

این مسئله می‌تواند ناشی از تأثیرات سودمند احتمالی سایر مواد مغذی موجود در بادنجان رومی کامل نظیر ویتامین E، ویتامین C، فولات، مواد معدنی، ترکیبات فنولیک و فیبرهای رژیمی باشد.

بعلاوه یافته‌های تحقیقاتی نشان داد تغذیه موش‌ها با پودر گوجه فرنگی موجب افزایش تنوع و گوناگونی میکروبیوم های سودمند شده و از رشد بیش از اندازه برخی باکتری‌های مرتبط با التهاب پیشگیری می‌کند.

مطالعات همچنان نشان داد مصرف بادنجان رومی و محصولات آن با کاهش ریسک بیماری قلبی-عروقی، پوکی استخوان، دیابت، و برخی سرطان‌ها نظیر پروستات، ریه، سینه و روده مرتبط است.

صحتمندی شما آرزوی ماست .

Share this page to Telegram

Comments