باجگیری طالبان از محصولات سیب دهاقین میدان وردک

comments 0

3 Views

هندوکش-وردک: شماری از باشندگان ولسوالی های مختلف میدان وردک طالبان را به جفا در حق دهاقین این ولایت متهم میکنند.

آنان میگویند که؛ گروه طالبان در این ولایت به نام عشر و ذکات در حدود 30 در صد محصولات دهاقین را از نزد آنان میگیرند.

عبدالصمد یکتن از دهاقین ولسوالی نرخ میگوید که افراد گروه طالبان همه روزه از ما با کیفیت ترین سیب ها را بنام عشر و ذکات میگیرند و به قیمت ارزان در بازار به فروش میرسانند.

یکتن از دهاقین دیگر بنام عبدالحمید میگوید؛ گروه طالبان از یکسو محصولات با کیفیت ما را طالبان میگیرند و از جانب دیگر محصولات با کیفیت پایین تر ما را تجار به قیمت مناسب خریداری ننماید، زیرا طالبان سیب های با کیفیت ما را به قیمت خیلی ارزان میفروشند و زمانی که ما به خریداران محصولات ما را قیمت گذاری میکنم از خریداری آن خود داری میکنند.

همچنین همچنین یکتن از دیگر از دهاقین بنام گلاب الدین، مسئولان عشر و ذکات طالبان از هر ده سیر سیب سه سیر آن را به خودشان میگیرند و هرکسی که از این دستور طالبان سرپیچی کند وی را شکنجه و زندانی میکنند.

در همین حال مسئولان محلی ولایت میدان وردک نیز ضمن تایید این خبر میگویند که مردم محل از این ناحیه به شدت تحت فشار قرار دارند و ما به زودترین فرصت یک راه حل مناسب را برای این چالش دست و پا خواهیم کرد.

این در حالی است که پیش از این دهاقین ولایت کندهار نیز طالبان را متهم به باجگیری در مسیر شاهراه ها از محصولات انار نموده بودند.

گفتنی است که ولایت میدان وردک یکی از ولایات همجوار کابل است که بهترین و باکیفیت ترین سیب را در سطح کشور دارد.

سپوژمی پوپلزی

Share this page to Telegram

Comments