ایران در حدود 450 تُن مواد خوراکی را به قطر فرستاد

comments 0

0 Views

هندوکش – قطر: پس از تحریم های وضع شده از سوی عربستان و متحدان منطقه ای اش، ایران در 450 تُن مواد خوراکی و سبزیجات را توسط هواپیماها به آنکشور ارسال داشته است.
عربستان سعودی و متحدانش از جمله مصر، بحرین، امارات متحده عربی؛ قطر را به حمایت از تروریسم و بی ثبات ساختن منطقه متهم و روابط دیپلماتیک، ارتباطات تجارتی، مرزهای زمینی و هوایی خود با این کشور را قطع کردند.
مقامات ایرانی اعلام داشته اند: در حال حاضر در حدود 350 تُن مواد خوراکی دیگر را آماده ساخته اند تا از طریق ترانسپورت بحری به قطر ارسال نمایند و همچنان تاکید نمودند تا زمانی که قطر نیازمند کمک باشد ما آماده گی کامل داریم تا کشور دوست را در زمینه های مختلف همکاری نمایم و روند ارسال مواد غذایی را ادامه دهیم.
قطر از نظر جغرافیایی شبه‌جزیره است و برای دسترسی به مواد غذایی و همچنین مواد خام خود به شدت وابسته به مرز خاکی مشترک با عربستان است. از آغاز بحران میان قطر و برخی کشورهای عربی طی یک هفته گذشته ایران از طریق هوا مواد غذایی مورد نیاز کشور قطر را فرستاده است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، از قطع رابطه عربستان سعودی و متحدانش چند کشور با قطر استقبال نموده و اظهار داشت این آغاز مبارزه با تروریزم باشد؛ وی همچنان طی تماس تیلفونی با امیر قطر آماده گی خود را برای میانجیگری میان این کشورها اعلام نمود.
محمد امان دوران

Share this page to Telegram

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *